Recommended Posts

Dobar zagriz,samo da je ruka malo blize tijelu bilo bi prva liga.Da pojasnim malo,ono koji gledaju ovo rekli bi da pas nije siguran u sebe  pa mu je pomocnik pruzio ruku blize da ovaj lapi.Slicno sam ja napravio sa kavkascem ,pa su mi stranci tako komentirali.

Edited by vinko

Vinko jel malinoa moze cuvati vrhunski bez gazde?i koliko je to moguce napraviti da dva psa čuvaju u paru bez da se potuku.?unapred hvala na odgovoru.

Gledaj Gogy,svatko ima svoje viđenje psa cuvara,međutim ljudi koji prodaju Malinoise nizozemcima ,itekako strahuju hoce li pas proci test ili nece.

Ako stavis 2 Malinoisa u dvoriste ispred kuce sve je bitno.Prvo pas ne smije biti ispred kuce ako tu prolazi puno ljudi jer se nauci na ljude i ubrzo prestane lajati,cast iznimkama.Psa se po danu u takvim slicajevima stavis sa strane kuce ili iza,a tek uvece ih se stavlja ispred kuce kad je manja frekvencija ljudi.

Cuvanje znaci  puno raditi sa psima i imati određena pravila kako to mora izgledati,jer 99 posto pasa su samo najavljivaci ne i cuvari.Imas u mojim postovima od prije kako to mora izgledati.

Moze se staviti 2 Malinoisa da cuvaju,ali kazem danas pojam cuvar ljudi ne razumiju.Pas mora biti extremno nepovjerljiv,ne smije popustati niti pod pritiskom,galamom,umiljatim zvanjem nicim barem 2 sata ,to se podrazumijeva režanje,lajanje,zabijanje u ogradu,ne prilazenje kad ga se zove,sve.

Zaboravio sam da napomenem,da je ovo njemu drugi kontakt sa rukavom.Prvi put je pusten samo da bi videli da li hoce da ide i ovo sad.Inace slike su od pre 3-4 meseca,i pas na slici je tada ima oko godinu dana i 8 meseci starosti.

Po meni ovaj rot na snimku pokazuje agresivno -plasljivo ponasanje sto nikao ne moze biti dobro ,plasljivost kod pasa je usko vezna sa agresivnoscu ,ostirna i hrabrost su pozitivne osobine ali ovo je klasican primer najblaze receno nesigurnog psa a iz toga moze da izadje svasta .

Ljudi pozdravljam vas,vise necu dolaziti na ovaj forum,hvala sto ste me trpili,haha.Nekad je ova tema bila super,sada je nazalost sve umrlo,nema tko pisati.Uzgajajte,trenirajte pse,svako dobro,zbogom.Nevio  ti nastavi pisati,uzivaj.

Ljudi pozdravljam vas,vise necu dolaziti na ovaj forum,hvala sto ste me trpili,haha.Nekad je ova tema bila super,sada je nazalost sve umrlo,nema tko pisati.Uzgajajte,trenirajte pse,svako dobro,zbogom.Nevio  ti nastavi pisati,uzivaj.

već si i ranije napuštao ovaj forum...vratićeš se ti nama prije ili kasnije....he he

GURU vrati seeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

svi Te volimooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo