Recommended Posts

Evo jedno pitanje za vlasnika koliko je ovo steceno tj genetski nasledjeno ponasanje a koliko je obuka samog psa  i zelja da bude takav ,inace pitanje za sve koji rade sa psiam za cuvanje ili bodigard koliko je tu uticaj same rase ti genetske predispozicije koliko rad ........ja dajem prednost treningu i radu to su moja skromna iskustva .

Hvala na komentarima !Drago mi je da vam se svidja moj Bos..on je dobijen iz komb.Presa-rot -fila..4puta je proban na ovaj način i sve što pokazuje nema ni jedan postotak rada .,takav karakter je poceo pokazivati vec od 4m.starosti..sad je star nepunih4god.

Evo kako Bos cuva kad gazde nema dva dana kod kuce....

Sa ovim psom jos treba raditi,za pocetak je dobar,ali ima tu jos posla.Recimo treba ga vidjeti kako bi cuvao kad nema vlasnika,dolazi strano lice ne izaziva ga i sjedne pored ograde 20 minuta,zove ga tepa mu,baca mu malo mesa,on cijelo vrijeme mora ili lajat ilirežati ili se nabijati u ogradu,kad se ovaj makne,on prestane lajati.Onda  treba vidjeti kakav je pas kad napada na covjeka ,da li samo ide na opremu ili hoce ugrist covjeka,pa treba vidjeti kako ga grize,koliko se zabija u njega,da li melje markiranta ili ga samo vuce k sebi,ili gura na na prijed,svi ti elemneti daju kompletniju sliku o takvim psu.Treba ga politi kantom vode pa treba isprobati udarce,ima tu posla ko u prici.

Takav je i kad se ne izaziva..laje konstantno sta god bilo sa druge strane(deca,baba,čovek,pas)jednostavno je agresivan na sve nepoznato.prošle god .je radjen upad i pod udarcima letvom nije ustukao a rukav kad je odbacen samo je preskocio i nastavio na coveka..i taj snimak postoji.U svakom slučaju hvala na komentaru!I ako nekad budete u Beogradu izvolite doci da vidite i testirate naše pse.

Pozdrav svima :) Vinko, Bos je testiran na sve sto si naveo.... nismo mi neki iskusni markiranti, ali sa ovim psom je "lako" raditi. Prvi put kad smo ga probali, toliko je jako grizao da dva dana ruku nisam mogao da mrdnem, kada mu se ostavi rukav, pas nastavlja dalje.. na snimku se to ne vidi ali pas je lajao i divljao na ogradu 15 minuta pre nego sto je ovo snimljeno. Takodje, kad smo zavrsili, Gogi ga je ubacio u boks a mi smo se popeli na terasu, na bezbednu udaljenost... kada je opet pusten u dvoriste, dok god smo stajali na terasi visine tri metra, pas je skakao i divljao, pokusavajuci da nas klepi... Pri tom me je pas do sada video pedeset puta, nema kod njega familijarnosti i druzenja...  na ovom snimku je poliven vodom, ne bas kantom, ali verujem da bi i to lako prevazisao... jedino nismo probali hranom da ga privolimo, ali to ce biti sledeci test... 

Ma volio bi ja doci kod vas,ali hebiga spremam se na dalek put pa za sada to se ne moze ostvariti.Treba vam pravi rukav ili odijelo,ovako bi vas mogao ozljediti.Cekaj da ti stavim dva videa da vidis neke testove karaktera.

Ovo sam ja testirao mekse nekog kavkasca.

Odmah sam dobio kritike.

ne mogu drugi video nac.

Kad biste mogli psa slikati uz neko dijete,pa onda nakon toga slijedi napad na pšomocnika onda ,cuvanje,to bi privuklo klijentelu ja sam siguran.

Edited by vinko