Recommended Posts

Za sve mlade ,kojima su psi dragi ,kojima ovaj forum je jedna online ucionica treba da razumeju da je kinologija nauka koja se izucava godinama!Da pored teorije koju mozete citati iz literature ili ovde na forumu gde mi izmenjujemo iskustva ima i prakticni deo koji se uci sa psom na poligonu ,povodink i pas !Jedno bez drugog ne ide!Vezano za agresiju kod pasa ,ne treba potencirati  je ako nemate iskustvo sa psima ,to ne znaci da morate da imate 100 godina xeexee nego da ste ispunili i teorijsku edukaciju i prakticnu u dobroj meri!Agresija kod pasa je nagon ,urodjen i negde stecen u zavisnosti o stecenog iskusva jednike u vecini kinoloske literature nalazi se termin agresija jednako negativnost to ima osnova samo zarad toga da nema terminolskih nejasnoca !Ostar pas tj ostrina se uzima kao pozitivnost (ako je rasna odlika ) a to vam je u sustina isto agresija iz odgovarajuceg nagona (ponovo vezna za rasnu odliku)Agresija je neutralna od pozitivne do negativne.....svaka agresija koja je bez kontrole je negativna ,svaka agresija is straha je negativna, takodje i preusmerana agresija !Agresija koja je iz nagona potrebnih za rad (cuvanje,teritorija lov)je pozitivna i ona je osnovno gorivo u radu sa psom i mora da je ultimativno kontrolisana bez te kontrole ona je izrazito negativna !Prva stvar sa kojom se mladi ljudi sretnu u svijetu pasa jesu bajkoviti prikazi pasmina!Bajkoviti prikaz (npr sarac davi nekoliko medveda ,dogos po nekoliko puma,pit je najjaci uvek i svagda i kod drugih ih ima milion)jje cista reklema pasmina i nista vise!Jako je bitno da shvatite da bajkovti prikazi su samo to !Bitno je isto da shvatite kod rasnih pasa njihovu selekciju jer je to u uskoj meri vezeno za njihovu radnu namenu.Ja sam ga definisao kao rasni kontekst i to je jako bitno u odabiru pasa!Cista ludost je uzeti psa odredjene pasmine i od njega traziti suprotno !Ovo jeste siri pojam ,ali iz mog iskustva se pokazao kao jedini ispravan!Kinoloski pozdrav od Reda!

Koja je svrha tog pisanja ovde?Sta si klinac od 16 leta ili neki od banovanih forumasa?Sta god da si samo blokiras temu i sprecavas mlade ljude da uce o psima!Ako si klinjo onda ok ,nastavi da lupas po temama i dobices ban !Ako si stari banovani clan onda imas ozbiljan problem licne prirode!

1 hour ago, Mastin1 said:

Vi nikad niste ni videli ovakvog psa čuvara kakvog ja imam a tek nikad nećete ni imati ništa blizu tome...

Nije važno kol"ko ti je leta

ni dal nam čuvara tvog strahota   smeta 

postavljaj taj film , sliku , ne propuštaj priliku.

1 hour ago, ZokiNS said:

uživa

Neka uziva,(neener) ako nema jadan (funny)druge nacine da uziva u zivotu, neka njega mukice makar tako na forumu (lmao)

ma ne , Mastin je ozbiljan covek , zaljubljenik u rasu i bas me napalio da se presaltam na napuljce , pitam ga za stene a on cuti ....bar da hoce da pusti film i edukuje nas kako pravi cuvar treba da radi, .....cuva svoje blago samo za sebe. Smrc.

Kako god bilo, vratimo se na temu...

Interesuje me da li je neko pario ženku Američkog Buldoga sa AST mužjakom? I da li bi se štenad iz te kombinacije smatrala ''bandozima''?

Red armi aj postavi neke snimke pasa koje si ti uradio.Ti si neko sa 20 godina iskustva kako si rekao pokazi kako se to radi da mladi vide. 

Napuljski mastif je jedinstvena rasa,on je u isto vreme vrhunski čuvar,borac i ljubimac te osobine ne poseduje nijedna druga rasa.3 u 1.

Nemaju bandozi nepoverljivost i netrpeljivost prema ljudima. A moj mastino na čoveka reaguje kao da je video mačku, totalno sa namerom da ga uništi.takva teritorijalnost i žestina ne postoji kod nijedne druge rase.

Mislim da nije tocno da Bandog nije cuvar,postoje klipovi sa naslovom Bandog Tito,Bandog familia Manson,Bandog Chimera,to su iskljucivo psi tjelohranitelji.