Recommended Posts

dobije se pas supernaturalnih kako fizičkih tako i mentalnih karakteristika, pojedini primerci zabeleženo je da su čak ovladali veštinom levitacije, živa istina ovo, malo ljudi to zna.

Vinko, kakvi su utisci sa holandezima? Mene on najvise zanima. Cujem da su ostri i snazni psi.

samo snimas belgijanku. (y)

Ovi srpski mastifi su mi dopadljivi na oko. Nadam se dobrom radu sa njima. Tek su na pocetku. U principu, nista novo. Kao i svi pitoliki bandozi do sad. Pravimo, kvarimo, pravimo, kvarimo... i sve u krug.

Nizozemac ima jaku zelju,pomocnici kazu da kroz odijelo se jako osjeti ugriz,moguce jer je dosta visok,ima 71 cm,prepostavljam da ima 45 kilograma.Ono sto me smeta je to sto je prestabilan,znaci reagira samo na provokaciju,a kao cuvar je los,tek sad pocinjem raditi cuvanje s njim,ali zato njegova kcerka  koja je bacila na belgijanca ,mislim lici na belgijanca samo je mnogo sira u plecima,zabija se u obradu ko simplon.Ostavit cu neke snimke nizozemca.

Evo da pojasnim neke slicnosti  u radu ,pogledajte sekunde koje sam napisao i vidjecete slicnosti u radu.

pogledajte video od-0:20-0:24

Slijedi moj video sa nizozemcem

http://www.youtube.com/watch?v=Rjd-8SpnmYw
Imitacija (Formacion de escoltas) od 0:17-0:31

Bas me zanima da li se vidi razlika,i kakva je razlika os spanjolaca koji to izvode sa nozevima i galamom.

Jos jedna usporedba.

Bande u Peru.pogledajte od 03-0:10
Sada slijedi moj video.
http://www.youtube.com/watch?v=hrtVh5nVcFM
Pogledajte od 03:0:010------o:58--1:01

Pas pripreman za te situacije.Ne vidim razlog da netko kritizira ono
sto nikad nije radio.Rad na ovaj nacin je drugaciji,ali se vidi na
svakom mom videu da psi na kraju na komandu pustaju,zar to nije svrha
rada sa psima.Ponavljam,kome nesto nije jasno nek se javi na moj
profil.

Ovo se odnosi na neke papane  koji nesto kritiziraju na face book .

Ako se pogleda cijeli video,vidi se i stabilnost i napad i odbijanje protivnika,pas stiti leđa.Radi se o napadacima koji nisu naoruzani naravno.

Evo toliko,ne dolazim vise tu kao prije,ali ipak svratim.

mogu da pricaju sta hoce ali meni da treba vrhunski spreman bodigard pas, najpre bih ga dao kod tebe na obuku. Realno i bez laskanja.
 Holandez mi je fantastican!! Mozda ne zadovoljava kao cuvar ali mene to i ne zanima mnogo, mislim da je fantastican bodigard pas. Znam da ti trazis sto ludje i zivcanije ali znaj da su ovakvi stabilni psi kao sto je taj tvoj holandjanin, daleko sigurniji u nekim realnim, ne daj Boze situacijama.
Pratim tvoje postove, od pocetka, mozda ponekad nesto propustim ali se ne secam da sam procitao zasto ucis pse da puste tek na drugu komandu. Zanima me i kako to radis, mislim kako ih naucis da puste tek kad drugi put kazes komandu "pusti"
Jos jednom, svaka cast i na radu i na postovima.

Iskreno receno,ja bi da nikad ne pusti ruku ili rukav,kad zagrize,ali danas to ne ide,bio bi   z a  vecinu ljudi divljak.To ne zelim.Aha,moj nacin rada je da pas pusti na drugu komandu,jer sam cesto gledao policijske pse koji najcesce pustaju na drugu komandu,a iz KNPV  skupine dresera ,rekli su da im psi nekad ne pustaju do 5tog puta kad vodic uzvikne pusti.Tako da je taj moj nacin onako solidan.Imam i videi klip gdje se kuja zaleti na markiranta i ja je glasnom komandom vratim nazad.

Trudim se da objedinim rad sa psima koji bi bili polusportski psi i polurealni,dakle da posluze  ne daj boze u nekim tezim situacijama.

Poz

Pozdrav svima na temi, mom prijatelju je kuja nemackog pticara ostenila 9 stenaca u kombinaciji sa argentincem, uparili su se slucajno, da li neko zna nesto vise o toj kombinaciji, posto sam ih ja video pre par dana i moje laicko misljenje je da su i vise nego zivahni za svoj uzrast, inace 3 nedelje su stari?

Pozdrav svima na temi, mom prijatelju je kuja nemackog pticara ostenila 9 stenaca u kombinaciji sa argentincem, uparili su se slucajno, da li neko zna nesto vise o toj kombinaciji, posto sam ih ja video pre par dana i moje laicko misljenje je da su i vise nego zivahni za svoj uzrast, inace 3 nedelje su stari?

od dva lovačkog psa križanjem dobijaš trećeg lovačkog psa koji eksterjernom može biti OK ali radno je slabiji od oba dvoje roditelja........

DA se mora poboljšati sa čuvarskom pasminom a ne unazaditi sa lovcima, njega jedino i koče ti lovački instinkti.

Pa DA je lovacki pas sa upotrebom kao borbeni gonic i njega ne mogu da koce lovacki instikti ...............to je jednostavno pas za lov, tako definisan tesko da pas za lov kao DA moze biti cuvar ima izuzetaka ali ..........i npr cuvar da se koristi za lov ,mislim da je uloga DA u raznim bandog kombinacijama nije bar najsrecnija jer je on sam po sebi bandog vec ......................