Recommended Posts

Što bi Petite rekla:

Dragi Svi,

hteo sam samo da se osvrnem na pisanije proteklih nekoliko delova o Bandog temi i mišljenjima svih koji na njoj učestvuju.

Pri čemu, napominjem, da srž mog izlaganja nije bandog, nego stavovi ljudi na temi, pa molim moderatore da ne brišu ovaj post.

Kao pripadnik mlađe populacije (ne mislim na godine dominantno, nego kao neko ko je u dresuri pasa tek neku godinu ili manje, mada imam 25 godina, što me stavlja u mlađe) smatram da vi, matori, treba da znate da nismo svi laprdarije i fejsbuk manijaci.

Ima nas koji hoćemo da učimo, slušamo, razvijamo se i kome je ova tema i diskutovanje pomoglo više nego 10 pročitanih knjiga.

Ima nas koji pored skakanja na Egzitu, ne beže od toga da zagrizu prašinu, da vas prate i pamte svaku vašu reč. Ima nas koji bi da iz prve ruke vide Vinkove pse, koji bi da svako mišljenje da osete i u praksi.

Samo ne dižite ruke.

I nemoj da slinite kako smo mi klinci, nego nam dajte priliku da učimo od vas.

Ova tema je mnogo više od razglabanja o kvalitetnom psu čuvaru, ovde se radi o vrlini i spremnosti da se menjaju i pojedinci i kolektivna svest.

Zato je moj prelog sledeći:

da se mi okupimo što pre, da povedete pse, da se ispričamo, upoznamo i ostalo. Ja sam iz Beograda, ako nekom treba smeštaj, raspitaću se da besplatno i on/a i psi borave kod mojih prijatelja ili mene.

P.S. Tosaken da ne dolazi, poješće nas njegova čudovišta.

(šala naravno, ti si nam dragulj foruma)

Edited by lycan

DRUGARI ............sta mislite o filama kakvi su za nasu balkansku klimu .......ima li neko filu a da je na temi ,malo mi price oko BFzvuce  bajkovito nisam imao prilike uzivo da ih vidim ...............aj da vas cujem ,

File navodno ima Dugi koji je ovdje završio svoje djelovanje, sadse bavi Bullmastifima.

I petlja nešto sa Dogo Canarijima. Bacio se čovjek u izložbe.

Što bi Petite rekla:

Dragi Svi,

hteo sam samo da se osvrnem na pisanije proteklih nekoliko delova o Bandog temi i mišljenjima svih koji na njoj učestvuju.

Pri čemu, napominjem, da srž mog izlaganja nije bandog, nego stavovi ljudi na temi, pa molim moderatore da ne brišu ovaj post.

Kao pripadnik mlađe populacije (ne mislim na godine dominantno, nego kao neko ko je u dresuri pasa tek neku godinu ili manje, mada imam 25 godina, što me stavlja u mlađe) smatram da vi, matori, treba da znate da nismo svi laprdarije i fejsbuk manijaci.

Ima nas koji hoćemo da učimo, slušamo, razvijamo se i kome je ova tema i diskutovanje pomoglo više nego 10 pročitanih knjiga.

Ima nas koji pored skakanja na Egzitu, ne beže od toga da zagrizu prašinu, da vas prate i pamte svaku vašu reč. Ima nas koji bi da iz prve ruke vide Vinkove pse, koji bi da svako mišljenje da osete i u praksi.

Samo ne dižite ruke.

I nemoj da slinite kako smo mi klinci, nego nam dajte priliku da učimo od vas.

Ova tema je mnogo više od razglabanja o kvalitetnom psu čuvaru, ovde se radi o vrlini i spremnosti da se menjaju i pojedinci i kolektivna svest.

Zato je moj prelog sledeći:

da se mi okupimo što pre, da povedete pse, da se ispričamo, upoznamo i ostalo. Ja sam iz Beograda, ako nekom treba smeštaj, raspitaću se da besplatno i on/a i psi borave kod mojih prijatelja ili mene.

P.S. Tosaken da ne dolazi, poješće nas njegova čudovišta.

(šala naravno, ti si nam dragulj foruma)

Bravo,lepo si to kazao i jako je pametno sve sto si rekao.I ja sam ucio celog zivota i od starijih,ne mislim samo po godinama vec naj vise po iskustvu, i lepo je to sto zelis da unapredjujes svoja znanja i samim tim ces ako pravilno napredujes kroz neko vreme prestici sve nas matore i biti bolji i pametniji od nas.

cilj nas matorih i jeste da mladi budu i bolji i pametniji od nas i da isprave sve greske koje smo mi pravili.

Naravno znam da je sala za moje pse ,pogotovu sto moji psi nisu agresivni prema ljudima ja idem u nekom drugom pravcu...ispravan ili ne ispravan on bio nema veze,to je moja neka licna vizija.

Dog Ring Club

U drugoj polovici 2013 neki su vlasnici pasa (civili) počeli

demonstrirati rad sa svojim Belgijskim Ovčarima.,Presa Canario,Ilirski

Ovcar .

Među  njima sam bio i ja  i osnovali smo klub  koji se zove Dog  Ring

Club .

Sa svojim psima  smo bili cesto gosti nekih manjih priredbi,proslava

gdje smo  znali demonstrirati sto su nasi psi u stanju pokazati

malobrojnom gledateljstvu.. Nas motiv nije  sport ili umjetnost, već

prikazati atraktivan

program i pri tom zaraditi novac obucavajuci pse raznih klijenata na nas

nacin. Cilj je bio osmisliti program koji će

privući što više gledatelja oko naseg nacina rada sa psima   da im se

kasnije u druzenju s nama moze osposbiti pas  za rad na nas  oprobani

nacin,. Ljudi su dolazili  iz raznih regija  Hrvatske  gledati taj nas

program ubuke pasa te smo uskoro počeli  školovanje pasa.

Program natjecanja nije bio do kraja definiran te

je svaki natjecatelj pokazao svoje mogućnosti.

1. Vježbe programa su:
  2. Hodanje uz vodiča bez povodnika
  3. Donošenje predmeta
  4. Čuvanje objekta bez prisutnosti vodiča
  5. Traženje predmeta (koji je postavio vodič) van parkura
  6. Preskok preko jame ili kanala
  7. Obrana vodiča
  8. Napad na markiranta

.

Može

se reći da smo zadrzali  osnovna zamisao

programa: atraktivnost za gledatelje, ali istovremeno i prikazivanje

sposobnosti psa, kontrole vodiča i, naročito, nasljedne genetske

osobine psa.Ovaj program rada sa psima moze odraditi bilo koj pas,cilj moje vizije je radni pas sa nekoliko elemenata sportskog nacina rada.

Moj Mike je iznenada umro nakon redovitog treninga u subotu. Nevjerojatno kako je tako snažan pas samo pao i otišao u vječna lovišta.

Moj Mike je iznenada umro nakon redovitog treninga u subotu. Nevjerojatno kako je tako snažan pas samo pao i otišao u vječna lovišta.

Nek mu je laka zemlja

Maloje presirok za pita,mozda je vise Bully.

Na istom mjestu pas ima bjelinu kao mastino napolitano.

Bully,to je i napisao na pocetku klipa a i meni se cini da je preterivao sa napuljcem i usne mu suvise vise ovo je verovatno neki bandog bully-neo

Nek mu je laka zemlja

Hvala. Nadam se da mi slijedeći bandog bude jačeg srca i da mu se ne dogodi takva stvar, pas je bio zaista super.

Edited by Petey25