Petite

NLT - Nemacki Lovni Terijer (Deutscher Jagdterrier ) 15.deo

615 posts in this topic

boro.. niko nikoga nije tjerao iz nikakog kluba .u klubu moraš raditi i pridržavati se dogovora ,a ne nikako prodvati maglu, ja imam, i niko više ,a nigdje te u stvari nema ,probao si u srpskom klubu, i sam znaš zašto si otišao ,ovdje su svi dobro došli.. koji imaje poglede prema psu slične da nekžem iste ,i moraju biti lovaci. a ne pačenici  sebe i drugi ..probalo se dati šansa da ljudi mjenjaje glupe navike koje traju več 40 godina ,nije išlo.. e sad problemi ..treba sjebat nečiji rad i trud .da bi isplivao nečiji nerad i nered .ali su se zajebali malo .mogu se slikat pored stotinu zastava i neznam što.. ali ljudi koji love i uzgajaje psa zbog lova.. če svatiti priču.. a ovi koji se lažu,, neka se okupljaje i rade što im je volja ,ali neče dugo.. jer nemaje ustrajnost u nićemu.. kao i njihovi šampioni mutavi ..poz

Moram se osvrnuti na jedan [ po meni ] vazan detalj. Da li moraju svi u klubu biti lovci? Na kraju da ali na pocetku ne. Ajde da klub [ bilo koji ] u ovom slucaju Balkan, bude veliki, masivan da ima para da strogo postavi standarde , uslove, pravila. jedno od njih bi bilo mozes biti clan 3 godine ali posle toga MORAS biti lovac. Ja sam prvu kuju sa rodovnikom dobijo od 12 godina kada sam imao 15 g. sam je ocenio a lovac postao tek sa 21 godinom. Sta cemo sa momcima od 16 17 godina? dajmo im sansu da sami odluce sa 20 kako ce dalje. Ok. to su samo moja razmisljanja i o tome mogu samo da sanjam, isto kao sto mogu samo da sanjam da se na ovim prostorima moze nesto valjano uraditi. Sa mnogima sam se na ovom forumu prepirao , padale su i teske reci, vecinu nisam i ne poznajem, ZASTO???ne sto sam imao vremena na pretek, niti sto sam te ljude mrzeo vec sto sam mislio da ce nesto krenuti po pitanju NLTa Plasim se da gubim snaguza ubedjivanje i sve vise dozivam poslovicu ,, use i u svoje kljuse* Valjda ce neki ,,novi klinci* uraditi nesto sto ja nisam mogao tj sto mi nismo mogli.

Stipo ne verujem da je Graff to trazio,ali i ako jeste nebitno je.Poenta je da ni Graff,ni ti  niti bilo ko drugi ne moze samoinicijativno donositi odluke i iskljucivati clanove kako mu se cefne.Zna se kako se to radi,sazove se skupstina,iznese se predlog i on se vecinom glasova prihvati ili odbije....Moze i u statutu da stoji da se oni koji ne uplate clanarinu do odredjenog roka automatski iskljucuju iz clanstva,itd,itd....Ima mnogo civilizovanih nacina.Ali mi nemamo statut,nismo registrovani,i to je problem iz kojeg se radjaju drugi problemi kao sto je ovaj...Pa sad ide pljuvacina,iznosenje prljavog vesa i sve najgore sto se moze cuti iz bogate prevarantske biografije.....Ovim postom zavrsavam komunikaciju,jer i tako sa tobom ne zelim da budem ne prijatelj,nego cak ni sagovornik i  izbegavam ljude kao sto si ti.Ne podnosim one kojima se dopada sve sto se desavalo proteklih godina na ovim nasim prostorima,ala Vukovar,a licno sam na fejsu video kako lajkujes takve profile...Zato sam te i izbacio iz prijatelja.Na stranu sto o tebi retko ko ima da kaze lepu rec.Ne osporavam tvoje umece sa psima ali kao covek si jako tanak.Ovo je cisto moj zakljucak ,nema nikakve veze sa Graffom,niti mi je on bilo sta rekao niti me nagovarao,a isto tako nemam nikakvu potrebu da Graffa branim, zna on to i sam.

P.S.Boro skroz se slazem sa ovim sto si napisao u poslednjim postovima.

@SimkeBG

Niko nikog nije terao,ali je manjina rešila da iz kluba otera većinu....

...bajkopisci nastavljaju da briljiraju.Poput Gebelsa,brkinog pomoćnika za propagandu iz 40tih godina prošlog veka,tako i ovi falsifikatori stvarnosti,misle da će 100 ili 1000 puta ponovljena laž,nekako postati istina.Istina je uvek samo jedna.Nikada niko,od osnivanja DJTCB do dana današnjeg,nije izbačen iz njegovog članstva.Graf je hteo da da se iz kluba izbaci ovaj nesrećnik Marić i još neki ljudi,ali na moje insistiranje to se nije dogodilo.I danas mi je drago zbog toga,ali to ovde nije tema.

Niste vas dvojica najpametniji.Uskoro će te to i videti.

...to je očigledno...da nismo najpametniji.Da smo bili malo pametniji nikad sa tobom i tebi sličnima ne bismo proveli nijedan trenutak,a kamoli osnivali klubove,pravili vam ispite...da bi ste nas posle toga nazivali ustašama,četnicima,pederima i ne znam kako sve ne.A to šta će ko uskoro videti...pa neće videti ništa pametno,jer sve za čega ste sposobni,pokazali ste u vremenu iza nas...a ovo što sada spremate,trajaće sve dok "Kralj" ne nadje drugu igračku...ništa vi ne radite zbog pasa i zbog ove rase,nego da pokažete neku svoju veličinu mladjim maloletnicima kojima uzimate po 2000.din da puste psa na lisicu...ali to će tek doći na red...polako.

Samo je u tome problem,ako zanemarimo to što je u klubu ocenjen pas sa škart zubalom,pominju se i neki netačni pedigrei itd...

Bajkopisac nastvlja po svome.A istina je da od osnivanja ovog Kluba,koga do sada ovde nije napala samo Severna Koreja,niti jedan pas,nikada,nije dobio ni jednu pozitivnu ocenu u eksterijeru ili radu,a da je ista u suprotnosti sa pravilnikom o radu ili standardom NLt.Šta je ko radio pre osnivanja ovoga Kluba,mogla bi se napisati podebela knjiga...može i po abecednom redu...ali verujem da bi svaki čitalac te knjige istu od muke spalio pre nego što bi došao do slova S.

Čudi me da je najpošteniji čovek mogao toliku muljavinu da proguta,a ispljuvao je većinu pasa i odgajivača u Srbiji,govoreći kako većina nema ispravan pedigre ,ocenu,ispit itd...A sad kad "glava" lično sve to radi,i to ispred nosa onda je u redu...E pa neće moći.

...evo je već čista romantika.Simiću,ako sam na nešto ponosan od kako sam ušao u ovaj glib i blato,onda je to,upravo ovo što si napisao.Dakle da ponovim:najpoznatiji  odgajivači Nlt u Srbiji,neke od kinoloških sudija u ovoj rasi i Kinološki Savez Republike Srbije su najodgovorniji za stanje u ovoj rasi.Može i obrnutim redom,svejedno.Uništili ste sve čega ste se dotakli,pa se sada krijete po šumama i delite jedni drugima pehare i slavite nešto čega treba da vas bude sramota.Preko 90 odsto rodovnika u Srbiji je krivotvoreno,a na ocene eksterijera,šampione u radu i lepoti,ne bih da trošim tastaturu.Šta će moći,a šta ne,ti se nikada nećeš pitati.

Za to se pobrinuo Graff jer nije hteo da ćuti.

...ovde sa romantike,naglo prelaziš na komediju.Graf sve što zna,čuo je lično ili od Stipe Vrtarića,ili od mene i još par ljudi.To je sve čuo pijući sa nama kafu.Sve je to čuo još pre dve godine,u vreme osnivanja ovoga Kluba.Iz nekih razloga,čuvao je te podatke kao zmija noge...postavlja se pitanje,zašto?Dalje...da li znaš zašto su mu ti podaci predočeni?Da li možda zato što je lep i pametan,ili iz nekih drugih razloga...he,he...ništa još ne znaš,ali saznaćeš,ima vremena.

U slučaju da je sve to  netačno što je Graff izneo,ja ću se prvi izvinuti,ali morao bi Stipa sve da javno  demantuje,za početak snimkom zubala.

...ovo je već tragedija,u svom izvornom grčkom obliku.Tebi neko da postavlja snimke zubala...ne mogu da verujem.Vašim psima zube nisu videle ni sudije,a vi biste sa tudjim zubima na internet...bajke,bajke i samo bajke.

Ovim postom zavrsavam komunikaciju

...ti si možda završio,ali ja sam tek počeo...misliš da možeš,onako iz hobija,da uriniraš po ljudima,pa da se okreneš i odeš...kakav danak neiskustvu.

Stipo ne verujem da je Graff to trazio,ali i ako jeste nebitno je.Poenta je da ni Graff,ni ti  niti bilo ko drugi ne moze samoinicijativno donositi odluke i iskljucivati clanove kako mu se cefne.Zna se kako se to radi,sazove se skupstina,iznese se predlog i on se vecinom glasova prihvati ili odbije....Moze i u statutu da stoji da se oni koji ne uplate clanarinu do odredjenog roka automatski iskljucuju iz clanstva,itd,itd....Ima mnogo civilizovanih nacina.Ali mi nemamo statut,nismo registrovani,i to je problem iz kojeg se radjaju drugi problemi kao sto je ovaj...Pa sad ide pljuvacina,iznosenje prljavog vesa i sve najgore sto se moze cuti iz bogate prevarantske biografije.....Ovim postom zavrsavam komunikaciju,jer i tako sa tobom ne zelim da budem ne prijatelj,nego cak ni sagovornik i  izbegavam ljude kao sto si ti.Ne podnosim one kojima se dopada sve sto se desavalo proteklih godina na ovim nasim prostorima,ala Vukovar,a licno sam na fejsu video kako lajkujes takve profile...Zato sam te i izbacio iz prijatelja.Na stranu sto o tebi retko ko ima da kaze lepu rec.Ne osporavam tvoje umece sa psima ali kao covek si jako tanak.Ovo je cisto moj zakljucak ,nema nikakve veze sa Graffom,niti mi je on bilo sta rekao niti me nagovarao,a isto tako nemam nikakvu potrebu da Graffa branim, zna on to i sam.

P.S.Boro skroz se slazem sa ovim sto si napisao u poslednjim postovima.

..ti si njega izbriso ,kada ti je javno na fb napisao da leo od čeliča nema svoj papir .pa ste mu slali preteče poruke. da začepi..on ih .. čuva za nedaj bože .to je vaš stil,,ima i poruke gdje graf vas naziva ludacima.. i da ga ne interesirate.. i da svi vi..pačenici.. niste vredni pažnje.. i da vas se briše sa svih slika na kojim ste .. to ste vi ,a sjedio sam pored grafa. koj ti je hvali psa. a sad vidiš da te treba.. da ga spašavš .bog ga je kaznio ..vidiš koliko si glup .pišeš o skupštini i o statutu .pa ti nemaš pojma kako ovaj klub funkcionira i kakav je dogovor od samog početka dogovoren .tolik samo ..koliko vas je kormilar informirao. i koliko ga je taj dogovor zanimao.. vi bi skupštinu ,pa vi niste u stanju ni svoje obaveze podmiriti ili bilo što drugo.. koliko njega neko cjeni.. o tome nebi.ali ti mogu reči sam jedan podatak.. svima je pomagao uvjek.. koji su bili oko njega .pa čak i na svoju štetu .ali to je život ...poz

Osetio pacove pa na posao.  (police)

2ywbqyb.jpg

Svinja se ublatnjavila.  (lmao)

2zq52si.jpg

I na kraju smo dosli kuci.  (cheers)

52caz7.jpg

Pozdrav!

simke ...znaš što ti je poručio stipa ..da ti znaš što je vukovar i ti bi ga lajko ...

Smiljanic u  punom  naletu  presipanja  iz  supljeg  u  prazno (lmao)   kao  u  stara  dobra  vremena (granpa) . Ja  bih  bar  malo  bio  zahvalan  svi   tim  ljudima  od  kojih  si  se  okoristio  cinjenicom  da  si  bio  clan  Balkan  kluba . .Nerazumem  koje  branio  da  organizujes  utakmice  u  okviru  kluba  ?  Ukoliko  si  imao  neki  zakonskli  problema  sta  si  uradio  da  ih  resis  ? 

I portparol se javio,kao i uvek sa vestom analizom tudjih recenica koje su uglavnom izvucene iz konteksta...Kada bi ja bio budala to bi trajalo u nedogled.Medjutim misljene malog anonimnog lovcica, za koga da nije interneta ne bi cuo i upoznao niko sem par lovaca koji sa njim love,me ne zanima...Nepoznat i u malom lovackom udruzenju postao je slavan na forumu,i u klubu slihtajuci se samozvanom vodji...Dobio je vlast,mogucnost da izbacuje clanove,osetio se vazan,verovatno po prvi put u zivotu i u necemu...Savremeni Don Kihot medju terijerdzijama,resio sa Stipom da spasi rasu...Kako rece Graff imao je tri i po psa (od toga dva skarta),ali to mu nije smetalo da posisa svo znanje o terijerima,pa sad sa punim pravom "sudi" svima ....I tako bi moglo u nedogled,ali nema potrebe.Svaka dalja prica bi bila degradiranje samog sebe.

P.S.Jos jedna velika laz u moru lazi i prevara svercera je da sam pretio bilo kome.

post-6455-0-90336000-1374905349_thumb.jp

I portparol se javio,kao i uvek sa vestom analizom tudjih recenica koje su uglavnom izvucene iz konteksta...Kada bi ja bio budala to bi trajalo u nedogled.Medjutim misljene malog anonimnog lovcica, za koga da nije interneta ne bi cuo i upoznao niko sem par lovaca koji sa njim love,me ne zanima...Nepoznat i u malom lovackom udruzenju postao je slavan na forumu,i u klubu slihtajuci se samozvanom vodji...Dobio je vlast,mogucnost da izbacuje clanove,osetio se vazan,verovatno po prvi put u zivotu i u necemu...Savremeni Don Kihot medju terijerdzijama,resio sa Stipom da spasi rasu...Kako rece Graff imao je tri i po psa (od toga dva skarta),ali to mu nije smetalo da posisa svo znanje o terijerima,pa sad sa punim pravom "sudi" svima ....I tako bi moglo u nedogled,ali nema potrebe.Svaka dalja prica bi bila degradiranje samog sebe.

P.S.Jos jedna velika laz u moru lazi i prevara svercera je da sam pretio bilo kome.

...i ta "tri i po" bili su lovački psi,i sve koje sam imao pre njih,i koje ću tek imati,biće lovački psi.Bili su i biće korišćeni za ono za čega su stvoreni,za lov.Te srednjevekovne koride i Kočićevi zborovi na koje jedino možete da odvedete svoje mutave "šampione",samo govore koliko sam sve vreme bio u pravu.Ali u razgovoru i prepisci sa vama,to nikada i nije bilo teško.Ja sam lovac,a ti ćeš uvek biti "lovac",kome NLt služi za lečenje kompleksa,a neke druge rase za lov.Sa Nlt ne smeš u lov,jer te polutane sa lažnim rodovnicima ne smeš ni pustiti sa povodnika ni na jednom drugom mestu osim na rovu ogradjenom visokom žicom...kao i većina drugih,naravno.U lov ne idete,na jamarenje ne idete...svi vaši putevi i sva vaša hodočašća vode samo da rova i do kojekakvih pustara po Ukrajini i Slovačkoj.Uništili ste sve čega ste ste se dotakli,i uništavate i dan danas...

Dobio je vlast,mogucnost da izbacuje clanove,osetio se vazan,verovatno po prvi put u zivotu i u necemu...Savremeni Don Kihot medju terijerdzijama,resio sa Stipom da spasi rasu

...da,da...to je bio moj dečački san...slava i vlast...i sadomazohistička nastojanja da jednoga dana imamo normalne ispite urodjenih osobina i normalna ispitivanja pasa ... umesto ovih govnarenja kojima ste preplavili internet,i nad kojima normalan čovek može samo da se prekrsti ..vas i Rusa 300 miliona...ali mene interesuje onaj 1% ... koji je malo drugačiji.

Dok sutra budete okretali ražanj...i kada završite sa rušilačkim pohodom na sebe same okićeni zastavama,kako dolikuje jednom autohtonom indijanskom plemenu...napišite mi samo gde kupujete one šarene patike i šortseve za hodočašća po onim vukojebinama,u ovoj hebenoj provinciji nema ništa slično već godinama.Prijatno i srećan rad.

Vise ne opominjem. @jovan znalac i @nebojsa maric - po 60 dana odmora

@svi tema pod lupom. Licne rasprave i netrpeljivosti resavajte van BK foruma

Ne zeleci nikako da ulazim u raspravu clanova Balkan kluba [ i ovo moje izlaganje tako nemojte ni shvatiti ] opisacu licno moje vidjenje kluba u kojem bi bio. Priznajem da bi taj klub najvise licio bas na Balkan klub kako sada funkcionise ali naravno bez prepiranja. Kao sto mi se nije svidjalo setanje po livadama i sudjenje bez sudija ali sam i tad napisao svaka cast bar nesto se radi, tako mi se i sad ne svidje ovaj tekst gde se javno preuvelicava navodno ,, kidanje pasa i mucenje zivotinja*  kao da zaboravljamo o kojoj je rasi rec. U Balkan klubu trebate biti ponosni sto vas svuda ima a ne usko gledati i sprecavati jedni druge u necemu sto NLT moze i treba odraditi. Pisao sam vise puta da kao sto mu je u opisu delatnosti nosenje vlecke tako mu je i drzanje lisice, kao sto mu je rad na vodi isto mu je i rad na svinji, krvni trag ili jamarenje. Dok mogu da pisem ja cu pisati i neko ce citati . NEMOJTE OD NLT PRAVITI BRAK JAZAVICARA A NEMOJTE NI SAMO JAMARA. i to samo zato sto vi to tako vidite Naprosto na to nemate pravo jer je stvoren kao svestrani pas a svako ce po svom nahodjenju ili vrsti divljaci koju lovi, sam sebi prilagoditi lovackog pomocnika NLTa Meni NLT zadnjih godina najvise koristi u lovu na divlje svinje ali mi i te kako prija kad cijem da je neko sa njim izjamario lisicu ili jazavca bravo pomislim jer znam koliko je taj lov tezak i zahtevan NAJTEZI LOV, lov bez oruzja samo sa orudjem. Raduje me kad sam pre neki dan cuo od mog prijatelja kako mi kaze ,, Boro spremas li terijere pocece uskoro lov na patke* setio se Radovan kako smo lovili patke samo sa terijerima. Na zalost danas patke lovim drugim rasama. Ne zaboravimo da su Nemci stvoritelji rase i te kako proveravali pse na ostrini i lajavci nisu dobijali maksimalne ocene vec minimalne . Pogledajte ocenjske liste 70 ih i 8oih godina proslog veka da su Nemci radili provere i na jazavcu i na lisici, nismo to mi izmislili to smo naucili od njih, i dimenzije rova i kaskade... a sad odjednom kad pas radi u rovu na lisici 1 minut pojave se ,,dusebriznici* sa pricama o kidanju pasa . Pokusajmo da ono sto mi ne volimo ne uskracujemo drugima zato sto nam je hir. pozdrav

(handshake) (handshake) :peace: :peace: :peace:

Goldenvalley ocekivao sam mnogo vise od tebe,ali izgleda da sem laganja drugo nista nisi naucio od svog vodje.....Ko god ne veruje da si lazov slobodno moze da udje na moj profil na fejsbuku i da vidi da li lovim sa Nlt-om ili ne i da li jamarim(moze da odgleda i snimak jedne sampionke u jami).Samo za razliku od vasih skartova ,moji mogu i na druga mesta osim lova...Jer imaju sve sto je pravom NLT-u potrebno.Takodje i  potomci mog sampiona ,koji nisu kod mene sa uspehom love sirom Srbije,a boga mi i po Evropi...I to je lako za dokazivanje..Ti tvoji skartovi ne bi trebalo ni  da idu u lov ,jer posteno nisu trebali ni  da dobiju  pozitivnu ocenu a samim tim ni mogucnost da idu na ispit,koji bi trebalo da ima polozen svaki pas koji ulazi u loviste...A ti se sa tim jos hvalis...Toliko o tvojoj kinologiji.Pa prvi put kad sam te video plakao si jer ti se izgubio u lovu jedan takav skart,jer verovatno nema orjentaciju i nezna da ti se vrati,cak ni taj minimum nema.......O cemu covece ti pricas?Da smeju da se postavlaju slike iz lova mogao bi da zatrpam i tebe i ovaj forum sa slikama....Mali si ti lovcic sa skartovima Dragane...Ili si toliko ocajan pa pises lazi...A sto se tice sortseva i sarenih patika  ne mogu da ti pomognem,ali suknjica za lazljive devojcice iz provincije ima na svakom koraku u metropoli ....

Pas da bi se izgubio u lovistu mora prvenstveno da ode od svoga vlasnika, a ne da mu ide za petama...na slikama svi psi love, ali uzivo je sve to mnogo drugacije

Lako je psu da lovi u grupi i da tera sa ostalim psima, ali kada treba da odradi neke stvari sam, dolazi do iznenadjenja(uglavnom neprijatnog...)

Goldenvalley ocekivao sam mnogo vise od tebe,ali izgleda da sem laganja drugo nista nisi naucio od svog vodje.....Ko god ne veruje da si lazov slobodno moze da udje na moj profil na fejsbuku i da vidi da li lovim sa Nlt-om ili ne i da li jamarim(moze da odgleda i snimak jedne sampionke u jami).Samo za razliku od vasih skartova ,moji mogu i na druga mesta osim lova...Jer imaju sve sto je pravom NLT-u potrebno.Takodje i  potomci mog sampiona ,koji nisu kod mene sa uspehom love sirom Srbije,a boga mi i po Evropi...I to je lako za dokazivanje..Ti tvoji skartovi ne bi trebalo ni  da idu u lov ,jer posteno nisu trebali ni  da dobiju  pozitivnu ocenu a samim tim ni mogucnost da idu na ispit,koji bi trebalo da ima polozen svaki pas koji ulazi u loviste...A ti se sa tim jos hvalis...Toliko o tvojoj kinologiji.Pa prvi put kad sam te video plakao si jer ti se izgubio u lovu jedan takav skart,jer verovatno nema orjentaciju i nezna da ti se vrati,cak ni taj minimum nema.......O cemu covece ti pricas?Da smeju da se postavlaju slike iz lova mogao bi da zatrpam i tebe i ovaj forum sa slikama....Mali si ti lovcic sa skartovima Dragane...Ili si toliko ocajan pa pises lazi...A sto se tice sortseva i sarenih patika  ne mogu da ti pomognem,ali suknjica za lazljive devojcice iz provincije ima na svakom koraku u metropoli ....

...čuo sam sve i o tvojim lovovima i o tvojim jamarenjima...ja takve poklanjam ljudima za čuvanje bostana...a ovaj moj što se izgubio...nije mu to prvi put,on bi se izgubio u malo većoj dnevnoj sobi...ali to nije moj uzgoj, ja uopšte nemam takvo šta...mislio sam da mi je lakše kupiti gotovu robu...kad ono...ćorak...to je sve preko šampionskih linija koje i ti imaš u svojim "šampionima"...zato vi vaše i ne puštate u šumu,ko bi ih posle "savatao"..."pravac pelinkovac"...možda bi ih našli u Slovačkoj ili Ukrajini,verujem da već znaju put...kako mučenik da se ne gubi,kada su mu se gubili svi preci u rodovniku...nije on izrod...i nije mu to jedina mana...on je pravi predstavnik vašeg višedecenijskog truda ... sada je naučio šumu "napemet",kao ti Leov lažni rodovnik i gubi se samo dva,tri puta godišnje...ali i to ima svojih prednosti jer tih dana ne moram da ga hranim...a suknjice ... gledajući tvoj stajling sa ovih vašarišta,suknjica izgleda kao sasvim pristojno rešenje.Nego,ti reče...juče,ako se ne varam...da nećeš više pisati,to valjda narušava tvoj ugled ili šta već...a danas pričaš o suknjicama,sa jednim bezvrednim likom,koji ima još bezvrednije pse...brade ti,budi ozbiljan.Kao budući funkcioner Balkan Kluba(makar i falsifikovanog) ... morao bi to sve držati na nekom "nivou".Dobar ti pogled sa bretoncima(ili čim već) u lovu...

Goldenvaley tvoj problem i jeste u tome što si sve samo "čuo" od nekoga,a ništa nisi doživeo, pa misliš da je sve što ti nemaš nemoguće da drugi ima...Da li je Leov rodovnik lažan ili nije ja neznam jer nisam učestvovao u njegovom kreiranju,pa na tu temu ne mogu da pričam,ali zato o lovu sa kerovima i jamarenju i te kako imam šta da kažem....Funkcije u klubu me nikad nisu zanimale,kao što me ni sada ne interesuju,tako da si verovatno opet nešto "čuo", naravno  pogrešno.Ja sam "samo" odgajivač NLT-a (do duše bez registrovane odgajivačnice),koji se trudi da odgaja pse za sve namene,ne samo za lov,i ne samo za utatkmice ili izložbe...Vreme radi za poštene,a videćemo ko je to.

Jedno je sigurno,da ono o čemu vi tek razmišljate ,ja već imam u svom boksu,ali otom potom,cela priča je počela oko sasvim treće stvari...čiju poentu očigledno niste shvatili.

ii.

Ovo na kapi je srebrni orden Lovačkog saveza Srbije za zasluge u lovstvu....A posedujem i bronzani.To se ne dobija na "lepe oči" goldenvaley.

Toliko o lovu i svemu drugom.

Dobar pogled svima.

Goldenvaley tvoj problem i jeste u tome što si sve samo "čuo" od nekoga,a ništa nisi doživeo, pa misliš da je sve što ti nemaš nemoguće da drugi ima...Da li je Leov rodovnik lažan ili nije ja neznam jer nisam učestvovao u njegovom kreiranju,pa na tu temu ne mogu da pričam,ali zato o lovu sa kerovima i jamarenju i te kako imam šta da kažem....Funkcije u klubu me nikad nisu zanimale,kao što me ni sada ne interesuju,tako da si verovatno opet nešto "čuo", naravno  pogrešno.Ja sam "samo" odgajivač NLT-a (do duše bez registrovane odgajivačnice),koji se trudi da odgaja pse za sve namene,ne samo za lov,i ne samo za utatkmice ili izložbe...Vreme radi za poštene,a videćemo ko je to.

Jedno je sigurno,da ono o čemu vi tek razmišljate ,ja već imam u svom boksu,ali otom potom,cela priča je počela oko sasvim treće stvari...čiju poentu očigledno niste shvatili.

ii.

...na moju i tvoju žalost,ili sreću...ne mogu ti adekvatno odgovoriti.Viša sila,moderatorska,ima neke svoje(opravdane) zahteve.No moram priznati da si mi sa ovim značkama LSS naterao suze na oči...kamo lepe sreće da ne znam kako se dele i ko ih sve nije dobio...adios amigos i puno sreće u daljem radu.

Sad ne valjaju ni medalje za zasluge u lovstvu?Pa to je po onome što pričaš tvoj fah...Voleo bi da vidim jednu jedinu stvar u kojoj si ti dobio neko priznanje(lov,kinologija,možda neki drugi sport,priznaju se i diplome iz škole)....U svim lažima si demantovan,ipak ti  pucaš samo sa ćorcima...Sve najbolje želim i ja tebi,neka ti da Bog da se proslaviš svojim delom i radom,kako u kinologiji tako i u lovu.