Petite

NLT - Nemacki Lovni Terijer (Deutscher Jagdterrier ) 15.deo

614 posts in this topic

Maric Nema na cemu steta sto nisi bio u zemlji da se vidimo i druzimo. Ivane ima slika na fb. ja neznam prebaciti

1.           95 : (12/3) = 0  

2.           "specijalka" Nlt x 95:(12/3)= 0

3.           27.07.2013. x 95:(12/3)= 0

*napomena:ovo je kinološka matematika u kojoj nevidljivi činilac uvek,u 100% slučajeva ,na kraju daje rezultat NULA.Svaka sličnost sa stvarnim  ljudima i dogadjajima je namerna.

...dobar nam pogled lovci i neka nam je Bog u pomoći...

Boro  bice prilika .                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        Smiljanicu   27. 07  . 2013  ostajes  bez   svih  privilegija  koje  si  imao  ziveci  u Blkan  klubu  na  nas  racun , kiniloska  matematika  kaze  u  tvom  slucaju  cista  0 

Boro  bice prilika .                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        Smiljanicu   27. 07  . 2013  ostajes  bez   svih  privilegija  koje  si  imao  ziveci  u Blkan  klubu  na  nas  racun , kiniloska  matematika  kaze  u  tvom  slucaju  cista  0 

...na žalost tvoju,na žalost lažnog Cara Šćepana Malog sa sve svitom,na žalost mnogih drugih...to nije moguće...ali verujem,poznavajući dobro vašu moć imaginacije,da zamišljate da je moguće...Mariću,ja mesecima znam šta se sprema,i znam šta će biti 27.07.2013. bolje od tebe...ja to zapravo jedva čekam...imam i jednu prednost u odnosu na tebe i gore pobrojane...znam šta će biti i 27.07.2014. ...a do tada heklajte zastave,štrikajte dukseve i uživajte u destrukciji...za nešto više,potrebno je imati i psa...ali o tome docnije...samo čvrsto i ne odustajte  :wink: .

Članovi Balkan kluba posle specijalke Nlt-a u Kovinu.Jedan CAC u razredu radnih i dve odlične ocene u razredu mladih.I to javno,zvanično i pošteno.post-6455-0-30080200-1374694799_thumb.jp

Pa jel vi niste više barcelona...članovi balkan kluba neidu po cirkusima..a ni suci se svama neče slikati ...a kako da se slikaje sa škartom kinološkim...možete vi ...praviti  sebi štetu ,,a to je i dobro ,,sam nastavite ..nečete dugo ,,jer  kormilar brzo se umori...od zacrtanog ,,vjerujte .. on sada svama manipulira ,,,kad snam nemože  i nije mogao ...sad ste mu i  vi dobri .čudo ... kakav lik  ...

Mariću  odakle sad  odjedno toliko ljubavi i borbe prama klubu ..koji se igra po livadama sa svojim psima ,a ni priznat nije .čekaj   pa ti si naj veči kritičar bio .kako dasi promjenio mišljenje ..vidi ...misliš da ovaj škart može nešto završiti što započme .pa u 20 god.pačenja nisu naučili da ,nlt treba biti sljedoglasan.a kamoli nešto drugo..poz

Deo izlagaca na specijalki Nlt-a u Kovinu....Iza clanova Balkan kluba stoji sudija,ako neko ne poznaje gospodina Sinisu Vukanovica...Svi koji nemaju pse,ili drze skartove,ovakve i slicne manifestacije nazivaju cirkusima,ali to je njihovo pravo...Mi smo se druzili,prezentovali svoje pse,u svakom smislu uzivali, sto je valjda i cilj.Nikakav interes,sverc,prodaja,obuka i dresura tudjih pasa za novacpost-6455-0-30895100-1374728934_thumb.jp, niti bilo kakva zarada nas ne vodi...Samo ljubav prema psima i druzenje.

zaboravio si napisati.. bivši ćlanovi  ...nisam mislio na ovu manifestaciju.. da su cirkusi.. znaš ti sam na koje sam mislio .što se tiće druženja,, to jedino i možete .jer i tako ništa sa psima pametno ni korisno neznate raditi .osmim kidanja i iživljavnja na jadnim životinjama ..o interesima nemoj ,šverc je svaka preprodana roba ..prodaja pasa postoji od nastanka svjeta ..da bi se pas dresirao nešto mora imati i urođeno ...o ljubavi prema psima nemoj pisat.i jer se blamiraš.. i ljudi ti se smiju ..poz

zaboravio si napisati.. bivši ćlanovi  ...nisam mislio na ovu manifestaciju.. da su cirkusi.. znaš ti sam na koje sam mislio .što se tiće druženja,, to jedino i možete .jer i tako ništa sa psima pametno ni korisno neznate raditi .osmim kidanja i iživljavnja na jadnim životinjama ..o interesima nemoj ,šverc je svaka preprodana roba ..prodaja pasa postoji od nastanka svjeta ..da bi se pas dresirao nešto mora imati i urođeno ...o ljubavi prema psima nemoj pisat.i jer se blamiraš.. i ljudi ti se smiju ..poz

Jovane Jovane postajes nervozan.Pojavi se negde vise na nekoj manifestaciji koja nije agility tipa, nije jagdterrier agility pas vec nesto mnogo konkretnije,i mnogo je laksi taj tvoj put smesno lagan.

Ne zeleci nikako da ulazim u raspravu clanova Balkan kluba [ i ovo moje izlaganje tako nemojte ni shvatiti ] opisacu licno moje vidjenje kluba u kojem bi bio. Priznajem da bi taj klub najvise licio bas na Balkan klub kako sada funkcionise ali naravno bez prepiranja. Kao sto mi se nije svidjalo setanje po livadama i sudjenje bez sudija ali sam i tad napisao svaka cast bar nesto se radi, tako mi se i sad ne svidje ovaj tekst gde se javno preuvelicava navodno ,, kidanje pasa i mucenje zivotinja*  kao da zaboravljamo o kojoj je rasi rec. U Balkan klubu trebate biti ponosni sto vas svuda ima a ne usko gledati i sprecavati jedni druge u necemu sto NLT moze i treba odraditi. Pisao sam vise puta da kao sto mu je u opisu delatnosti nosenje vlecke tako mu je i drzanje lisice, kao sto mu je rad na vodi isto mu je i rad na svinji, krvni trag ili jamarenje. Dok mogu da pisem ja cu pisati i neko ce citati . NEMOJTE OD NLT PRAVITI BRAK JAZAVICARA A NEMOJTE NI SAMO JAMARA. i to samo zato sto vi to tako vidite Naprosto na to nemate pravo jer je stvoren kao svestrani pas a svako ce po svom nahodjenju ili vrsti divljaci koju lovi, sam sebi prilagoditi lovackog pomocnika NLTa Meni NLT zadnjih godina najvise koristi u lovu na divlje svinje ali mi i te kako prija kad cijem da je neko sa njim izjamario lisicu ili jazavca bravo pomislim jer znam koliko je taj lov tezak i zahtevan NAJTEZI LOV, lov bez oruzja samo sa orudjem. Raduje me kad sam pre neki dan cuo od mog prijatelja kako mi kaze ,, Boro spremas li terijere pocece uskoro lov na patke* setio se Radovan kako smo lovili patke samo sa terijerima. Na zalost danas patke lovim drugim rasama. Ne zaboravimo da su Nemci stvoritelji rase i te kako proveravali pse na ostrini i lajavci nisu dobijali maksimalne ocene vec minimalne . Pogledajte ocenjske liste 70 ih i 8oih godina proslog veka da su Nemci radili provere i na jazavcu i na lisici, nismo to mi izmislili to smo naucili od njih, i dimenzije rova i kaskade... a sad odjednom kad pas radi u rovu na lisici 1 minut pojave se ,,dusebriznici* sa pricama o kidanju pasa . Pokusajmo da ono sto mi ne volimo ne uskracujemo drugima zato sto nam je hir. pozdrav

Ne zeleci nikako da ulazim u raspravu clanova Balkan kluba [ i ovo moje izlaganje tako nemojte ni shvatiti ] opisacu licno moje vidjenje kluba u kojem bi bio. Priznajem da bi taj klub najvise licio bas na Balkan klub kako sada funkcionise ali naravno bez prepiranja. Kao sto mi se nije svidjalo setanje po livadama i sudjenje bez sudija ali sam i tad napisao svaka cast bar nesto se radi, tako mi se i sad ne svidje ovaj tekst gde se javno preuvelicava navodno ,, kidanje pasa i mucenje zivotinja*  kao da zaboravljamo o kojoj je rasi rec. U Balkan klubu trebate biti ponosni sto vas svuda ima a ne usko gledati i sprecavati jedni druge u necemu sto NLT moze i treba odraditi. Pisao sam vise puta da kao sto mu je u opisu delatnosti nosenje vlecke tako mu je i drzanje lisice, kao sto mu je rad na vodi isto mu je i rad na svinji, krvni trag ili jamarenje. Dok mogu da pisem ja cu pisati i neko ce citati . NEMOJTE OD NLT PRAVITI BRAK JAZAVICARA A NEMOJTE NI SAMO JAMARA. i to samo zato sto vi to tako vidite Naprosto na to nemate pravo jer je stvoren kao svestrani pas a svako ce po svom nahodjenju ili vrsti divljaci koju lovi, sam sebi prilagoditi lovackog pomocnika NLTa Meni NLT zadnjih godina najvise koristi u lovu na divlje svinje ali mi i te kako prija kad cijem da je neko sa njim izjamario lisicu ili jazavca bravo pomislim jer znam koliko je taj lov tezak i zahtevan NAJTEZI LOV, lov bez oruzja samo sa orudjem. Raduje me kad sam pre neki dan cuo od mog prijatelja kako mi kaze ,, Boro spremas li terijere pocece uskoro lov na patke* setio se Radovan kako smo lovili patke samo sa terijerima. Na zalost danas patke lovim drugim rasama. Ne zaboravimo da su Nemci stvoritelji rase i te kako proveravali pse na ostrini i lajavci nisu dobijali maksimalne ocene vec minimalne . Pogledajte ocenjske liste 70 ih i 8oih godina proslog veka da su Nemci radili provere i na jazavcu i na lisici, nismo to mi izmislili to smo naucili od njih, i dimenzije rova i kaskade... a sad odjednom kad pas radi u rovu na lisici 1 minut pojave se ,,dusebriznici* sa pricama o kidanju pasa . Pokusajmo da ono sto mi ne volimo ne uskracujemo drugima zato sto nam je hir. pozdrav

...sve što si napisao podpisujem istoga časa,jedino mi nije jasno ko,kada i kako u DJTCB pravi od ove rase neku drugu.Svi psi,bez izuzetka,da bi ušli u priplod moraju biti provereni na sve ono što ovoj rasi pripada.Proveravani su do sada,biće proveravani i u budućnosti."Dušebrižnici" se nisu pojavili zbog proveravanja pasa,nego zbog načina na koji se to čini.Borislave,95 pasa je pušteno na 12 lisica...šta je drugo u pitanju,nego hebeni masakr...jad ibeda,dno dna...o tome se radi.Na iste te "utakmice" izvode se psi bez rodovnika,ispita i ko zna čega...ali se one bez obzira na sve veličaju kao ne znam kakav dogadjaj,a u suštini su jedno najobičnije sranje...i to najveće moguće sranje,koje će u crnu zemlju zakopati i ono malo pasa koje je preostalo posle svih ovih godina ludila.Ko bi imao obraza da kaže ili napiše bilo šta da se iste te utakmice održavaju u jednom pravom kinološkom duhu,makar na nivou ovoga što se pravi u Slovačkoj,pa da to sve ima i neku težinu,da služi ovoj rasi na čast.Ali,tu gde počinje red i disciplina,za druge počinje kraj...zamisli Borislave,ako imaš vremena, da više odgajivača tvog kalibra,stane iza jedne ovakve priče...da li bi sve ovo bilo moguće?

boro.. niko nikoga nije tjerao iz nikakog kluba .u klubu moraš raditi i pridržavati se dogovora ,a ne nikako prodvati maglu, ja imam, i niko više ,a nigdje te u stvari nema ,probao si u srpskom klubu, i sam znaš zašto si otišao ,ovdje su svi dobro došli.. koji imaje poglede prema psu slične da nekžem iste ,i moraju biti lovaci. a ne pačenici  sebe i drugi ..probalo se dati šansa da ljudi mjenjaje glupe navike koje traju več 40 godina ,nije išlo.. e sad problemi ..treba sjebat nečiji rad i trud .da bi isplivao nečiji nerad i nered .ali su se zajebali malo .mogu se slikat pored stotinu zastava i neznam što.. ali ljudi koji love i uzgajaje psa zbog lova.. če svatiti priču.. a ovi koji se lažu,, neka se okupljaje i rade što im je volja ,ali neče dugo.. jer nemaje ustrajnost u nićemu.. kao i njihovi šampioni mutavi ..poz

Mariću  odakle sad  odjedno toliko ljubavi i borbe prama klubu ..koji se igra po livadama sa svojim psima ,a ni priznat nije .čekaj   pa ti si naj veči kritičar bio .kako dasi promjenio mišljenje ..vidi ...misliš da ovaj škart može nešto završiti što započme .pa u 20 god.pačenja nisu naučili da ,nlt treba biti sljedoglasan.a kamoli nešto drugo..poz

Stipo  daj  pojasni  malo  o  kakvoj  borbi  i  ljubavi  pricas  ?? Dali  ti  se  baterija  od  kamere  ispraznila  pa zbog  toga  neizbacujes  snimke  zubala  od prozvanih  tvojih  pasa  ??

Niko nikog nije terao,ali je manjina rešila da iz kluba otera većinu....Ako ste želeli privatni klub,trebali ste ga nazvati klub Stipe Vrtarića,samozvanog vodje....Onda bi mogli ubacivati i izbacivati iz kluba koga hoćete i kako hoćete,bez sastanka,bez većine i svega ostalog ...Ovako,pogrešili ste.Ne ide to tako.Niste vas dvojica najpametniji.Uskoro će te to i videti.Samo je u tome problem,ako zanemarimo to što je u klubu ocenjen pas sa škart zubalom,pominju se i neki netačni pedigrei itd...Čudi me da je najpošteniji čovek mogao toliku muljavinu da proguta,a ispljuvao je većinu pasa i odgajivača u Srbiji,govoreći kako većina nema ispravan pedigre ,ocenu,ispit itd...A sad kad "glava" lično sve to radi,i to ispred nosa onda je u redu...E pa neće moći.Ne na taj način na koji ste zamislili.Za to se pobrinuo Graff jer nije hteo da ćuti.U slučaju da je sve to  netačno što je Graff izneo,ja ću se prvi izvinuti,ali morao bi Stipa sve da javno  demantuje,za početak snimkom zubala.

Dobar pogled lovci.

Izvinjenje bi bio samo mali cin, tacnije zanemariv u odnosu na sve do sada napisano...

Ljudi,dobro vam je Boro napisao svoje vidjenje i mislim da većina nas bi se složila da je tako.Ova vaša rasprava u koju većina ne ulazi nego samo čita je ,,balkanska,,mislim na gledište nekog sa strane.Zašto ,,balkanska,,pa same tenzije i rasprave i tako u nedogled.Nema to veze s kinologijom,već samo suprotstavljene strane pa udri.Nemora baš tako,pozdrav.

simeke ..graf lječi svoje bolesti preko vas ...probao je i preko nas..nismo mu dozvolili..   i sad se vratio vama ..on je taj koji je predložio.. da se brišete iz članstva.. i vaše fotografije koje ste imali sa uakmica iz slovačke ..stalno se upozoravao da mora ljude motivirati da se mjenjaje.. i rade na dobrobit pasmine.. da ljudi počmu koristiti klub, i ono što nudi .on to nije bio u stanju.. zbog sebi poznati stvari odraditi ..ovo što sad rad..i to je smješno ,ali sa druge strane je i dobro.. da jednom zauvjek ljudi svate o kakvom bolesniku i pačeniku se radi jednostavno čovjek nemože prihvatiti da i drugi psi koji nemaje sličnosti sa njegovim.. mogu biti dobri.. i bolji .i tu je problem naj veči ..kada se  na iternet stranic  pogleda što je on radio sa tom svojom većinom.. brzo se dođe do zaključka.. da on i ta njego večina. ništa ali baš ništa nisu radili .ni pokušali nisu. a sad da bi opravdao svoj nerad i laži huška ljude kako bi sebe zaštitio i opravdao.. kako je on nešto .ništa nije on.. čak ni članarinu nije platio kao i vi.. do zacrtanog roka .piše gluposti i sam sebi štetu pravi.. koji nikada neče više moči ispraviti ..

.to je tako i nikako drukčije ...

mariču ..stipa kaže da ti si dobar ćovjek, koji malo luta, ali to treba prihvatiti kao činnjenicu...

...sve što si napisao podpisujem istoga časa,jedino mi nije jasno ko,kada i kako u DJTCB pravi od ove rase neku drugu.Svi psi,bez izuzetka,da bi ušli u priplod moraju biti provereni na sve ono što ovoj rasi pripada.Proveravani su do sada,biće proveravani i u budućnosti."Dušebrižnici" se nisu pojavili zbog proveravanja pasa,nego zbog načina na koji se to čini.Borislave,95 pasa je pušteno na 12 lisica...šta je drugo u pitanju,nego hebeni masakr...jad ibeda,dno dna...o tome se radi.Na iste te "utakmice" izvode se psi bez rodovnika,ispita i ko zna čega...ali se one bez obzira na sve veličaju kao ne znam kakav dogadjaj,a u suštini su jedno najobičnije sranje...i to najveće moguće sranje,koje će u crnu zemlju zakopati i ono malo pasa koje je preostalo posle svih ovih godina ludila.Ko bi imao obraza da kaže ili napiše bilo šta da se iste te utakmice održavaju u jednom pravom kinološkom duhu,makar na nivou ovoga što se pravi u Slovačkoj,pa da to sve ima i neku težinu,da služi ovoj rasi na čast.Ali,tu gde počinje red i disciplina,za druge počinje kraj...zamisli Borislave,ako imaš vremena, da više odgajivača tvog kalibra,stane iza jedne ovakve priče...da li bi sve ovo bilo moguće?

Ja sam mislio da se kritikuju utakmice ,, na stranu* Slovacka Madjarska , ili Bugarska, i trebamo teziti da se vrate i kod nas bas kao sto si napisao radi provere pasa. Medjutim tesko ce se to desiti zato pozdravljam napor i novac koji ljudi iz Balkan kluba ulazu i takmice se po evropi, isto onako kako podrzavam izvodjenje pasa po Nemackoj bio ispit a jos vise Dr. Lakner. Na osnovu toga sam i pisao kako je Balkan klub jak jer je raznovrstan u smislu kako promovise NLTskoro na svim poljima, bas kao i na specijalki gde su clanovi izveli mlade kuje, tj pse u ostroj proveri ispravnosti. To sam hteo reci, takav klub bi zeleo.