dragoljub

Nemacki Ovcar (Deutscher Schäferhund) - 13. deo

2026 posts in this topic

Pozdrav svima :)
Da li bi mi neko mogao reci gde nabavljate ove dugacke povodce za izlozbe? Unapred hvala :)

Na svakoj iole boljoj izložbi imaš, prodaju ljudi, "Bane povodnici".... 

A koliko bi trebao da bude dužine povodac tačno tj da li je propisano ili moze od 120-150 cm

2-2,5m znaju prodavci kad im kažeš za koju rasu ti treba! 

e ovako imam NO 6 meseci dajem mu trixie kalcijum 4 tablete pa sad procitao negde da nisu bas dobre te tablete pa razmisljam da uzmem  Cal de Phos kalcijum sta mislite ?

i jel moze jos koji savet 

hvala

42 minutes ago, Marko1312 said:

e ovako imam NO 6 meseci dajem mu trixie kalcijum 4 tablete pa sad procitao negde da nisu bas dobre te tablete pa razmisljam da uzmem  Cal de Phos kalcijum sta mislite ?

i jel moze jos koji savet 

hvala

Imas na ovom podgurumu : nemacki ovcar, davanje vitamina i kalcijuma , pa iscitaj to.

To sto si negde procitao da trixie tablete nisu dobre je malo neodredjeno.

Kalcijum se daje u obliku kalcijum fosfata i ta hemikalija je u svim tabletama ista. Ostali dodaci se razlikuju od proizvodjaca do proizvodjaca pa zato neki smatraju da su neke tablete bolje a neke losije jer su psima neke ukusnije od drugih.

Neki veterinari zastupaju stavove da ne treba davati kalcijum jer njegovi viskovi mogu da naprave i stetu a sa druge strane se ne libe da kazu da su tablete kalcijuma koji oni prodaju u njihovim ordinacijama bolje od drugih tako da mi njihova misljenja uopste nisu bila jasna. Primetio sam da su mom psu u periodu kada je imao 7 meseci usi pocele malo da landaraju i tada sam mu pojacao kalcijum pa su se tada usi i stabilizovale. Posmatraj svog psa i izbegavaj bilo koju krajnost. Sto se tice proizvodjaca tableta sve jedno je , razlika je samo u dodacima koji  im daju ukus kao sto se deci sirupi zaslade samo da bi dete htelo da proguta gorak lek.

Pozdrav svima na temi. Imao sam jednog nemackog ovcara do pre par godina. Zadnjih par godina cuvam drugu rasu ali planiram da opet uzmem nekog nemackog ovcara. Tog prvog sam imao 12ipo godina. Interesujeme ko ima kod nas ima dobre linije nemackih ovcara?Evo jedne slike tog mog prvog nemackog ovcara

image.jpg

Sta je za tebe dobra linija nemackog ovcara ? Ako si imao takvog 12,5 g , trebalo bi da znas sta zelis a i gde to mozes naci a ne da pitas na forumu. Oglasa ima koliko hoces a s obzirom na tvoje iskustvo umeo bi da izaberes.

Milos982 ne obracaj paznju na ovakve komentare i ja sam dobijao slicne odgovore hahahha kao recimo zasto postavljam pitanje o ishrani psa ili tome slicno kad mogu da nadjem na google... Sta reci... Pitagora ako neko ima psa 12,5 godina da li to znaci da je on profesionalac? Odlican poznavalac rase? Hahahahaha

Milose ima dobrih linija kod nas ali za to treba izdvojiti malo vise novca :) Ne mogu ovde reklamirati odgajivacnice koje su odlicne ali ako pratis nase odgajivace u inostranstvu znaces o kome se radi.

A šta si mu ti konkretno rekao ? Upravo ono što ni sam ne voliš da tebi odgovore, pravac internet i prati naše odgajivače u inostranstvu a izdvoj i dobre pare za to. Smeh ću preskočiti jer ne mogu da se smejem na to.

Milos koji je imao jednog NO verovatno nije profesionalac ali ne znači da nije poznavalac rase. Ja sam tu još tanji od Miloša.  Nisam shvatio da mu je pas potreban iz profesionalnih razloga a predpostavljam da nije spreman ni da odvoji mnogo para jer inače ne bi pitao za mišljenje na ovom sajtu nego bi to uradio kao oni koji koji žele nešto vrhunsko.

Miloš mora da raščisti da li hoće psa kojeg će da vodi na izložbe ili na specijalke ili hoće kućnog/okolokućnog ljubimca.

Pitanje treba da bude preciznije postavljeno da bi dobio precizniji odgovor. 

Ja sa iskustvom manjim od godinu dana  (mnogo manje nego Miloš) , imam iksristalisano mišljenje i sada kada bih kupovao NO znao bih kakvog tražim i gde da ga tražim. Miloš možda želi nešto drugo, zato sam napisao da bi trebao da zna šta traži jer je bio suviše uopšten.

Miloše, pošto moj odgovor nije bio dovoljno dobar, poslušaj Mr. Milenka , spremi džak para i prati na netu naše odgajivače po belom svetu.

Pitagora ako nisi procitao do kraja moj post jacu ti ovde napisati "Ne mogu ovde reklamirati odgajivacnice koje su odlicne ali ako pratis nase odgajivace u inostranstvu znaces o kome se radi". Ovde sam jasno napisao da necu da reklamiram nitii jednu odgajivacnicu. Ne vidim sta je tu lose.

Milose posalji mi poruku i recicu ti svoje misljenje. Sto se tice para koje treba izdvojiti je od 400 - 600 za psa sa kojim hoces da se takmici kod nas i od kojeg ocekujes bar neke rezultate (ali to ne znaci da ce taj pas imate vrhunske rezultate jer to zavisi od tebe kako ga hranis i negujes) pa do nekoliko hiljada evra za takmicenja u inostranstvu.

Ma pročitao sam ja ceo post a pročitao sam I ono što piše između redova.

Sada si mu konkretno rekao. Orijentaciono, cenovnik, poruka.

Nemam ništa protiv. Ako je to što on želi, neka te kontaktira.

Miloš u početku  nije postavio precizno pitanje pa mi nije bilo zahvalno davati precizan odgovor jer nisam znao da li hoće psa za takmičenja u zemlji , inostranstvu ili........

Imao je mogućnost na ovom sajtu da vidi odgajivačnice I oglase pa je ipak postavio pitanje .

Ako precizira pitanje šta je za njega dobra linija , možda mu I ja nešto preporučim. Možda Miloš neće izložbenu liniju, nije mi jasno šta želi.

Pitagora da li ja imam ili nemam novaca da platim stene odakle si izvuko zakljucak? Neznam da li si procitao lepo moj prethodni post ili nisi sve nema veze, ali ponovicu opet. U zadnjih godina cuvam neku drugu rasu pasa i tacno znam ko valja i mulja sa psima, a ko prodaje zdrave i kvalitetne pse. Kad sam pitao ko ima dobre linije misleo sam da su pre svega zdravi psi, i da se mogu voditi po izlozbama kako kod nas tako i vani. Nemackog ovcara prvog sam dobio kad sam bio u srednjoj skoli. A da li ili nemam para da platim kvalitetnog psa nemojse bojati

3 hours ago, Milos982 said:

Pitagora da li ja imam ili nemam novaca da platim stene odakle si izvuko zakljucak? Neznam da li si procitao lepo moj prethodni post ili nisi sve nema veze, ali ponovicu opet. U zadnjih godina cuvam neku drugu rasu pasa i tacno znam ko valja i mulja sa psima, a ko prodaje zdrave i kvalitetne pse. Kad sam pitao ko ima dobre linije misleo sam da su pre svega zdravi psi, i da se mogu voditi po izlozbama kako kod nas tako i vani. Nemackog ovcara prvog sam dobio kad sam bio u srednjoj skoli. A da li ili nemam para da platim kvalitetnog psa nemojse bojati

E svašta. A odakle si ti izvukao zaključak da mene zanima dubina tvog džepa ? I da se bojim za to ?

Nisi napisao da hoćeš psa kojeg možeš voditi po izložbama i u inostranstvo. Pitao si samo koja je dobra linija.

Ako već znaš ko valja i mulja sa psima a ko prodaje zdrave i kvalitetne onda napiši da i drugi saznaju. Zašto postavljaš pitanje drugima i pitaš za dobru liniju ako ti je sve to dobro poznato.

Odeš lepo u inostranstvo sa džakom para i kupiš mercedesa. Ja bih tako da sam na tvom mestu.

Posted (edited)

5 hours ago, Milos982 said:

U zadnjih godina cuvam neku drugu rasu pasa i tacno znam ko valja i mulja sa psima, a ko prodaje zdrave i kvalitetne pse. Kad sam pitao ko ima dobre linije misleo sam da su pre svega zdravi psi, i da se mogu voditi po izlozbama kako kod nas tako i vani.

Taj odgovor necete dobiti nikada na forumu, drustvenim mrezama i tako to posto se tu ili reklamiraju ili pljuju. 

Idite kod NO istim putem koji ste isli za tu drugu rasu, kako ste tu saznali ko valja i mulja a ko prodaje zdrave i kvalitetne pse. 

Iskreno recno, ja imam utisak da sto sam duze u (svojoj, nije NO i onim za koje se vise interesujem) rasi sve manje znam gde bi se naslo to zdravo i kvalitetno stene, jer mi se produzava spisak onih koji su mozda i lepo poceli a onda se u muljanje upustili. Nije vise ni resenje dzak para pa u inostranstvo renomirana odgajivacnica. Recimo kad vidim renomiranu a od koga su uzeli u svoju odgajivacnicu. 

Naglasak je da sve manje znam gde bi se naslo to zdravo stene. Sa show potencijalom bez problema.  

Edited by Tuncay

Sami se jave ko mulja da se pravdaju da oni nisu ti

:giggle: ima i toga, ali kad bi bilo samo tako bilo bi lako. 

sino_2017_sr.jpg

Kinološki Savez Republike Srbije
Državno prvenstvo za nemačke ovčare
SINO-2017 Morović-Šid
10.09.2017.g VU"Morović" Morović

P O Z I V N I C A

Poštovani,

Iskoristili bi priliku da Vas pozovemo da nas posetite i uzmete učešće na Državnom prvenstvu za nemačke ovčare SINO 2017
Državno prvenstvo za nemačke ovčare održaće se 10.09.2017. godine ( nedelja ) u organizaciji Kluba nemačkih ovčara Srbije,KD Bogatić,a generalni pokrovitelj ove manifestacije je Kinološki Savez Republike Srbije
Sudije prvenstva Srbije:
Mužjaci :
GERD REIMS  ( D )
Ženke :
GABRIELE PETTINAROLI  ( I )
Napad i odbrana
SLOBODAN RADOSAVLJEVIĆ (SRB)

Program prvenstva:
Uvođenje pasa:07,00h-08,30h
Otvaranje prvenstva:08,45h-09,00h
Napad i odbrana:09,00h
Razredi pasa:3-6m;6-9m;9-12m;12-18m;18-24m;preko 24m; razred radnih
Upisnina za psa u bilo koji od navedenih razreda je 500,00 dinara
Odgajivačnice i grupe potomaka su besplatne
Krajnji rok za prijave je 06.09.2017.g i do navedenog datuma se prijavljuju i odgajivačnice i grupe potomaka.Posle navedenog datuma pristigle prijave se neće uzimati u obradu.
Obaveštenje:
-svaki pas se pojedinačno prijavljuje i mora biti svojina izlagača
-svaki pas mora biti tetoviran ili mikročipovan
-svi psi stariji od 12 meseci obavezno se ispituju na pucanj
Svi psi iz razreda radnih moraju imati preko 24 meseca starosti,IPO1,HD i ED upisanih,a psi
preko 36 meseci iz tog razreda moraju imati i kerung.Takođe psi iz tog razreda se proveravaju na rukav
Nagrade u svim razredima:
-Tri prvoplasirana psa dobijaju pehar
-Najbolji mužjak i ženka na rukavu dobijaju pehar
-Tri prvoplasirane odgajivačnice dobijaju pehar
-Tri prvoplasirane grupe potomaka dobijaju pehar
Prijave sa dokazom o uplati poslati preporučenim pismom na adresu:
Kinološko društvo"Bogatić",Ul.Drinske Divizije br.103 15358 C.Salaš
Uplatu izvršiti na sledeći ž-r:330-48000553-71
sa naznakom:za specijalku NO
Kontakt tel / fax  +381(0)15 7787-317
mob.tel:+381(0)63 337-686;+381(0)64 2760-730

e-mail;doogyu@gromnet.net

Link za elektronsku prijavu :

https://soft015.in.rs/morovic/index.html

002.jpg

001.jpg

004.jpg

003.jpg

Svi zainteresovani izlagači mogu lično izvršiti rezervaciju bungalova za svoj boravak na Državnom prvenstvu Nemačkih ovčara Srbije SINO-2017-Morović.

Vila "Košuta "
Bosutska bb, Morović

Telefon +381(0)22 736 026, fax: +381 (0)22 736 123
 E-mail: recepcija@vumorovic.rs
 URL: www.vumorovic.rs

GPS kordinate:
44.976915, 19.192608