jasmina

Pudla (Caniche FCI: 9.2-172)

Recommended Posts

Aleksandre a da ti to slikas, jer ovako nista ne razumem....

To mi malo lici na ponisteni rodovnik, jer je izdat exportni-izvozni, ali ne mogu sigurati, jer ne razumem sta si hteo da kazes...

Posalji mi na pp a mozda imas i moj tel. pa se javi

On 11/22/2017 at 20:15, Aleksandar76 said:

Zahvaljujem na odgovoru. Imam jos jedno pitanje, mozda neko moze da mi razjasni nedoumicu.

Istrazujuci poreklo jednog pedigriranog stenca, naisao sam na internetu rodoslov sa oznakom EXPORT  koji se odnosi na nekog drugog stenca sa istim "dedom", pri cemu ovaj ima ispod imena oznaku ZABRANA i neki broj ispod toga koji lici na br tel 065XXXXXXX.

Aktuelne ponuda je propracena dokumentacijom koji je 2 god starija od export dokumenta.

Dakle, zanima me da li je to ono sto mi lici da jeste, ili ima neki normalan scenario? Mislim da pudla x ima 9 godina.

Pozdrav,

Da nije taj broj telefona 0653905560?Mozda mogu da pomognem?

Sve smo se lepo ispricali i sve smo razjasnili.

Moja potraga za najsmesnijim najlepsim i najboljim stenetom crne muske patuljaste pudle u Srbiji je uspesno okoncana :)

Hvala svima koji su trpeli moja pitanja i bili strpljivi da daju odgovore da me upute u pravom smeru.

Pozdrav posle duzeg vremena:D

Timu sam jutros posle setnje prvi put za tri godine pronasla krpelja na vratu. odmah sam izvadila celog. Nisam sigurna koliko dugo je bio na njemu, iako sam ga i sinoc pregledala. Dlaka mu je veoma gusta , tako da zaista ne znam koliko dugo je bio zakacen. Bio je mozda oko 2mm i nije delovao kao da se napio(bio je  pljosnat). Kakva su vasa razmisljanja, da li psa voditi vetu odmah( procitala sam da je period inkubacije od 1-4 nedelje), ili cekati pojavu simptoma( a procitala sam da tada cesto bude prekasno)? Malo sam u panici. 

23 hours ago, MaryMary said:

Pozdrav posle duzeg vremena:D

Timu sam jutros posle setnje prvi put za tri godine pronasla krpelja na vratu. odmah sam izvadila celog. Nisam sigurna koliko dugo je bio na njemu, iako sam ga i sinoc pregledala. Dlaka mu je veoma gusta , tako da zaista ne znam koliko dugo je bio zakacen. Bio je mozda oko 2mm i nije delovao kao da se napio(bio je  pljosnat). Kakva su vasa razmisljanja, da li psa voditi vetu odmah( procitala sam da je period inkubacije od 1-4 nedelje), ili cekati pojavu simptoma( a procitala sam da tada cesto bude prekasno)? Malo sam u panici. 

Cao, Krpelj moze biti zarazen, a i ne mora. Vodjenjem kod veterinara neces nista posebno postici, jer ja nisam za preventivno davanje terapije, jer ni ona uopste nije naivna. Znaci, sedis i cekas, ako vidis da su ti psu bledje desni, ima tamniju mokracu, kunja, ne jede, onda ides, u suprotnom, generalno nema potrebe. S obzirom da si odgovorni vlasnik, primetices bilo kakvu promenu na svom psu, ali nemoj zbog same cinjenice da si skinula krpelja "izmisljas" simptome :wink: 

Sa svojih pasa sam skinula ihaaa krpelja od svih njih, jedan je bio zarazen. Opusti se i promatraj psa. Zelim sve najbolje!

Hvala puno, Shvatila sam da nikad nikoga nisam pitala da li se psi odmah vode vetu, a znam da neki vet. terapiju daju preventivno. Na to sigurno bez razmaza ne bih pristala, ne bih se igrala sa njegovom jetrom. Utesila si me zaista.:D On je mucenik baksuz, otkrili smo 3/4 luksirane patele, krive femure, problem sa testisom, sklonost karijesu uprkos silnom pranju, pa sam se iskreno uplasila da nas i Babezija ne spopadne. 

A sta da kazem, sto vec nisam rekla...mora se dobro paziti od koga se psi uzimaju, jer u suprotnom umesto da donesu radost, svi patimo.... Neka je ziv i zdrav, koliko moze, drzite se i nadam se da ce sve biti OK :)