jasmina

Pudla (Caniche FCI: 9.2-172)

Recommended Posts

....Nisam još naučio da poziram :wink:, pa sam uvek uz njih na slikama. Obožavam da se igram u prirodi.

Sada sam ponovo pogledao slike, vidim da kucov ima ogrlicu, predpostavljam da je to samo za šetnju :D .

Pogledajte filmic je odlican

Zaista je dobar, u par reči ispriča sve o pudlama, ali se ravna po AKC. Amerikanci, naime, imaju 3 (po American Kennel Club (http://www.akc.org/breeds/poodle/)[/i'>), a mi, ostali, 4 veličine (po Fédération Cynologique Internationale(http://www.fci.be/nomenclature.aspx]http://www.fci.be/nomenclature.aspx'>))

Pudlan je mnogo sladak :) ...izgleda da je svojeglav ,sto je normalno za pudle ... :D

Dobar dan!

Hvala!

Ume da bude svojeglav, sigurno prolazite i poznate su Vam takve situacije.

Slike su iz Košutnjaka, nama su Šumice blizu, samo nas ulica deli, spas je kad su ove vrućine, ima drveća, prostrano je i čisto.

Vodili smo ga u Jajince, ajde malo i da se pomerimo iz grada, mada takva mesta ne volim.

Užasno puno je krpelja, tamo nemojte da idete, desetak je bilo na njemu, sreća nijedan se nije zakačio na kožu, al samo su mileli po telu, zaštićen je frontlajnom.

Zamoljavam vas, da se u buduce ne posluzujute vise obojenog texta. Hvala. Mod BUD

....Nisam još naučio da poziram :wink:, pa sam uvek uz njih na slikama. Obožavam da se igram u prirodi.

Sada sam ponovo pogledao slike, vidim da kucov ima ogrlicu, predpostavljam da je to samo za šetnju :D .

Pogledajte filmic je odlican

Princ nosi am, verovatno se tako zove, ispod grudi je i uvlače se prednje noge, imamo i povodac od pet metara, kad prelazimo ulicu, hodamo trotoarom ili kad ugledam iz daleka pitove, staforde ... nemam poverenja u pojedine rase ni što se igre tiče, snažni, glomazni, ima i ujedljivih, ali i kad se Princ ponekad "zalepi" za ženke ili zatrči kad krenu da odlaze pomaže mi povodac, on tad sedne, kratko, gleda za njima, pa kad odmakne neka koja mu se sviđa, tad se nas dvoje zatrčimo da je "uhvatimo" :roll: .

Sjajan je filmić!

........kad ugledam iz daleka pitove, staforde ... nemam poverenja u pojedine rase ni što se igre tiče, snažni, glomazni, ima i ujedljivih,....

Opreznost je majka mudrosti, mada ni pitovi ni stafordi ne spadaju u agresivne pse (to je pitanje gospodara a ne psa).

Nama su stafordi najbolji drugari (i drugarice):

image-AF79_4BE27113.jpg

Da ne dupliram slike: viewtopic.php?f=81&t=20074

Zar Misko ne reaguje kad drugarica udje u teranje...a tek kad je pari neki tamo staford...bogami bi on tu izasao na crtu ...neznam pudlan je to pa jos kako plodan... :) :) :)

Da, na curice reaguje vrlo temperamentno, ali sam primetio da kapira odbijanje, kada ženka nije u teranju, ili kada je neka druga, veća rasa :D .

Kako je to super ...moj Badi tek sad otkriva skakanje i pravo da vam kažem skače na sve i svašta pa su scene smešne....zapravo prvo skoči pa tek posle njuši tako da ima skokove i na odrsle mužjake...sreća što su oni obično toliko zbunjeni da ne reaguju....ma naučiće on tu tehniku već.... :D :D :D

Da, na curice reaguje vrlo temperamentno, ali sam primetio da kapira odbijanje, kada ženka nije u teranju, ili kada je neka druga, veća rasa :D .

Naravno da razumeju, sazrevanjem i učenjem, uz njihovu izuzetnu inteligenciju, zaista primećujem da se Princ povlači od pojedinih većih rasa, oseti od koga se treba sklanjati, u psećem svetu hijerarhija postoji.

Držim pod kontrolom takve situacije, trudim se, uvek gledam i da se ne približavamo recimo američkim stafordskim terijerima, pit bul terijerima, pa i rotvajlerima, dobermanima ... ukoliko povoda za to ima, Princ misli da su svi psi dobrice i igrao bi se sa svakim.

Ima pristojnih ljudi i kulturnih sa stafordima, pitovima, susretala sam se izdaleka, vežu svoje pse, odmah stavljam Princu povodac kad ih ugledam i idem na suprotnu stranu, svaka rasa ima svoje karakteristike, narav, temperament ...

Uvažavam svakog psa i vlasnika, ali se sa kučkarima ne zadržavam u pričama, bitno mi je kad Princa izvedem da se izigra sa psima i išeta.

Najlepša mi je igra i druženje između pudli :D , to je milina za dušu i oči, kad krenu one brze krugove da prave uživanje mi je da ih gledam, pa kad se pozivaju na igru ... nema tu grubosti, ugriza, isticanja snage, ima energičnosti, brzine i dobre namere.

Hvala Dime u ime Badija....stvarno su puni bisera uživamo nonstop a često i slikamo pa ćemo kad nahvatamo vremena da vam pokazemo.

Tavita reci mi molim te koji si frontline stavila (plavi ili zeleni-kombo) i kad pošto me zanima kako ti se dešava baš toliko infestacija krpelja i pored zaštite,možda postoji bolje rešenje , šteta da zbog napasnika ne koristiš sve terene koji su ti dostupni...pozdrav.

Dok smo koristili frontline, dobili smo par puta krpelje, po nagovoru veterinara sada, već drugu sezonu, koristimo VIRBAC DUOWIN Contact, na svaka 1,5-2 meseca i nemamo nikakvih problema (~400din).

Tavita reci mi molim te koji si frontline stavila (plavi ili zeleni-kombo) i kad pošto me zanima kako ti se dešava baš toliko infestacija krpelja i pored zaštite,možda postoji bolje rešenje , šteta da zbog napasnika ne koristiš sve terene koji su ti dostupni...pozdrav.

Plavi frontlajn koristim, stavljam ga jedanput mesečno, zadovoljna sam, redovno kontrolišem Princa, za sada je sve u redu, ne pronalazim napasnike, neću da menjam, evo i zašto.

Stavila sam mu jedanput advantix i dobio je alergijsku reakciju, peklo ga je, svrbelo, češao se, premeštao se sa mesta na mesto, bila mu je i crvena koža na par mesta, podnošljivi pečati.

Odvela sam ga kod kod veterinara, primio je kortikosteroide, jednu injekciju, muke su prošle kroz 2-3 dana, postepeno.

Veterinar mi je rekao da se ne uplašim ukoliko mu otpadne dlaka na mestima gde je stavljen advantix, nije se to desilo.

Pozdrav!

Dime,

pošto ste Vi imali srednjeg mužjaka i pre Miška, kad budete u prilici i ako naravno hoćete, napišite zapažanja i iskustva kada su ženke u pitanju ( njuškanje, jurnjava kad ostave trag, ... ), sigurno ste sve to prošli i prolazite, verovatno imate šta i da kažete, što bi koristilo.

Dime,

pošto ste Vi imali srednjeg mužjaka i pre Miška, kad budete u prilici i ako naravno hoćete, napišite zapažanja i iskustva kada su ženke u pitanju ( njuškanje, jurnjava kad ostave trag, ... ), sigurno ste sve to prošli i prolazite, verovatno imate šta i da kažete, što bi koristilo.

Miškov predhodnik, Čeda, je došao kod nas sa nepunih 5 nedelja (vlasnica je morala, pod hitno, da rasproda leglo) i nije uopšte imao razvijene instikte psa! Nije pravio razliku između ženki i mužjaka. Jednom prilikom su mu doveli iskusnu kujicu pa je nije ni pomirisao. Imao je neki nakon (ja sam govorio da je pomešao reflekse) da ponekad zagrli nečiju nogu i pari je (samo ukućene). On se uopšte nije ponašao kao pas, mogli ste, na pr. da nos postavite 1cm od njegove njuške i neće Vas polizati, uopšte, nije imao instinkte psa. Ali je ipak bio genijalac i svi smo jako voleli :D .

Miško je došao kod nas sa skoro 5 meseci, gazdarici je, zajedno sa njegovom majkom, bio ljubimac, iako imaju odgajivačnicau sa oko 60 pasa, ove dve pudle su im živele u kući (jedva su mi ga prodali, to je bila tuga). Miško ima sve moguće instinkte psa, kada se pario prvi put, samo smo mu malo pomogli (ženka je bila krupnija), dok smo pričali uz sok, on je obavio to još jednom ("overio") i tako 3 dana uzastopce. Psi se pare tako što se ženka obevezno dovodi kod mužjaka (nikada na ulici ili kod ženke, možda to znete, ali nije zgoreg reći) i to tri dana uzastopce. Sada to obavlja sve sam (i uvek "overava", što kaže moja rođaka, uradi dva puta za iste pare). Tako da Miško "nasrće" na ženke ne birajući rasu :mrgreen: .

Hvala Dime na informacijama!

Pre Princa sam imala crnu srednju pudlicu, zvala se Bubi, tako da znam da se ženka odvodi kod mužjaka, ali to što pišete može samo da koristi.

Princ postaje pravi dečko, ali sve je to u granicama pristojnog i prihvatljivog ponašanja, bio je i povučen jedno vreme, al otvorio se, pseće društvo obožava, ljudima ne prilazi napolju, što je dobro, kad hoće neko da ga pozdravi ili mu se obrate recimo što si lep, sladak i sl. sklanja se, okreće glavu da ga ne pomaze ili se samo okrene i ode.

Sa poznatima se pozdravlja, ali i tu pravi strogu selekciju, zapravo uže članove porodice gotivi, muziku voli.

Ali čim čuje samo da pomenem ime nekog drugog psa i krenem da ga pomazim odmah se propinje nogama i sve me "šapata" samo da slučajno nekog drugog ne pomazim.

Hvala :) !

Evo danas je bio u trku sa jednim erdel terijerom, brz je Princ i lagan, pa kad je počeo da trči, otkliza pravo u blato, al mnogo dobar zalet hvata i iz blata.

Zelim cerkici od 7 godina da kupim toy ili malu pudlicu. Gledala sam i citala o njima i mislim, ma znam da je pudlica idealno kuce za nju.

Gledala sam oglase ali bih volela da mi neko kaze koje su odgajivacnice sigurne i proverene ili ako imate broj neke od njih bila bih vam zahvalna

Zelim cerkici od 7 godina da kupim toy ili malu pudlicu. Gledala sam i citala o njima i mislim, ma znam da je pudlica idealno kuce za nju.

Gledala sam oglase ali bih volela da mi neko kaze koje su odgajivacnice sigurne i proverene ili ako imate broj neke od njih bila bih vam zahvalna

Izbor psa je pravi, sigurno nećete pogrešiti, bez obzira da li je toy ili patuljasta (ja bih pre uzeo patuljastu). Teško je savetovati za odgajivačnicu, ali nemojte kupovati psa bez da vidite majku (za oca je malo teže).

Oki 15 ,ako kupujete psa za devojčicu od 7 godina, znajte da je to prerano za nju osim da ga povremeno pomazi , a vi treba malo da se edukujete i shvatite koliko zahtevnog psa uzimate.Što reče Dime nema boljeg psa i to je mišljenje svih nas sa ove teme ,jer smo i sami vlasnici raznih pudli ,i samim tim ostrašćenii zaljubljeni u rasu pa i neobjektivni.Ono što vam zapravo želim reći je da morate odabrati boju i veličinu, i najvažnije od svega biti spremni na veliki trud koji nikad neće prestati (što se tiče češljanja i održavanja dlake ,a o tome je Dime već pričao na predhodnim stranicama),ako želite da vam pudla izgleda kao ove na slikama sa ove teme.Kad budete spremni na sve što vas čeka i budete izabrali boju i veličinu i izračunate da možete dati to svoje vreme i nešto finansija svojoj pudlici tad krenite u akciju nabavke.Povodom same nabavke možemo vam dati par saveta :

...psa nabavite isključivo iz odgajivačnice i obavezno sa rodovnikom po mogućnosti od majke koja je u najmanju ruku šampion u lepoti ,jer će vam to reći da je odgajivač ozbiljan (nažalost moram priznati da zbog slabe konkurencije

šampionati su relativno lako dostupni),i da je vodio računa gde i s kim pari svoju kujicu.

...psa nemojte nabaviti od onih dobrih ljudi koji najviše na svetu vole svoju ljubimicu i eto zbog njenog zdravlja su je to jednom uparili i neće uzimati rodovnike ,jer im to nije bitno i oni nikad nebi u te klanove pudlaša, koji deru ljude sa cenom, naravno oni su dobrice i te svoje "pudle" prodaju za samo 300 eura rado će vam ih doneti do vas ili neke benzinske pumpe.Dobićete samo "mačku u dzaku" koja nikad neće ličiti na ono što ste videli na slikama.Inače majke takvih štenaca su po mišljenju datih vlasnika "verovatno najzdravije kuje na svetu" pošto zbog zdravlja svakih 6 meseci po jednom rađaju.Bežite od takvih da nebiste bili žrtva,jer razlika u ceni šteneta iz odgajivačnice je minorni deo finansija koke se ulažu svakodnevno od trenutka nabavke pa do kraja života vaše buduće ljubimice ,koja zna živeti i po 20 godina i isto toliko vas činiti srećnim.

...kad odaberete boju i veličinu pudle najpre vam savetujem da u okviru ove teme odete na "predstavite svoje pse" i ako vam se tamo nešto svidi odmah možete pp kontaktirati odgajivača koji će vas siguran sam prihvatiti i posavetovati.

Malo sam se raspisao, i nadam se da sam vam makar koliko pomogao .Želim vam da nađete sebi pravog ljubimca i da se posle družimo na forumima i izložbama.Puno sreće u nabavci.

... ako kupujete psa treba da se malo edukujete i shvatite koliko zahtevnog psa uzimate ...

Sjajno rečeno!

Lep Vam je album, uživala sam u slikama.

Hvala Tavita."Mi eto volimo da se slikamo ali gazde su spore pa im redovo izađemo iz kadra" reče pudla.

IMG_0738-640.jpg

inače mi uvek gledamo gde nam se kaže" ako nam neko pridržava glavu".

Ma valjda ih zbog toga i volimo, "lepe devojke su se uvek lepile na bitange". :D

Prelepa slika!

Vežbajte uz pudle ( bacajte se sa njima po podu, vucite igračke, skačite, :lol: padajte, zatrčite se, jurite se, bacajte napolju grane, frizbi, loptu ... ) dobićete na brzini.

Verujem da je Baddy Monitoo okretan, spretan.

Baddy i njegova Leddy su par koji je teško obuzdati ,pa je prava sreća što to i ne pokušavamo ...pa nam kao sve ide za rukom.

IMG_0716-640.jpg

Dosta su mirni kad se slikaju kroz staklo ..iščekuju kontakt...,ali su slike mutne.Inače kad bi im neko ugradio merač pređenih kilometara....e to bi bilo iznenađenje.Pozdrav Tavita.

Ulepšali ste mi veče!

Kakav sjajan par, slika je romantična.

Radim ovih dana neke stvari za posao, u pauzama pogledam postove, prija mi to, opušta, ne zamara.

Princ se naradio, pa spava pored mene, al kad bih mu samo rekla: Ko je to? , odmah bi skočio da pogleda slike drugara.

Pozdravljamo Vas!