visnja89

Mali talijanski hrt-Piccolo Levriero Italiano,Sek.3,FCI-240

Recommended Posts

@grusoni , retko otvaram ovaj forum jer odavno nema ništa konstruktivno da se pročita, pišem još ređe jer se uvek razgovor završi i pre nego počne...

Zapala mi je za oko jedna tvoja rečenica u kojoj kažeš da je šteta sterilisati hrta jer su retki u Srbiji, nakon toga kažeš da imaš vipeta bez papira koji ti je samo ljubimac. Da li misliš da trebaš pariti svog ljubimca te tako povećati populaciju hrtova u Srbiji? Prema mom mišljenju nije šteta sterilisati hrtove u Srbiji, za populaciju hrtova ovde bi čak bilo veoma korisno sterilisati većinu ili makar izbegavati parenja. Ostavimo uzgoj pasa onima koji znaju šta rade (kod vipeta su za mene to Atila u odgajivačnici Streamlined Keep Fit i naravno Vlada u My Camelot koji je uvezao prelepe pse poslednjih godina) a mi uživajmo u našim ljubimcima bili oni sterilisani ili ne. Preporučujem ti da razmisliš dobro pre nego se upustiš u kupovinu italijana, znam da je za naše uslove cena ovih pasa jako velika ali lično pre bih samo sanjala o ovom psu nego kupila za male pare nešto što samo liči na italijanskog hrta. Ako jako želiš da imaš ovog psa, sakupljaj novac, dobro se raspitaj i kupi od proverenog odgajivača jer i ljubimci treba da nam potiču od kvalitetnih roditelja i iz kvalitetnih odgajivačnica jer samo tad znamo da ne kupujemo mačku u džaku i da ćemo sigurno dobiti ono što smo želeli.

Volela bih videti tvog psa, postavi ga na vipet temi i izmazi ga za mene :)

@sipinakci (y)

zamolila bih te da predstaviš italijanske hrtove u Srbiji koji ne potiču iz Berčekovog odgoja, nisam znala da ih ima i izuzetno me je obradovala ova informacija i volela bih znati nešto o tim psima.

Takođe bih te zamolila da napišeš nešto i o hrtovima koji su se smrzli jer treba da se zna o tome i treba da ostane ovde zabeleženo za sve one koji sutra budu tražili gde da kupe psa da znaju šta da obilaze u šitokom luku.

@SerZile trenutno u Beogradu postoje dve ženkice jedna je iz Rusije druga iz Ukrajine. I jedan malac u Novom Sadu on je iz Mađarske. Obe vlasnice su imale iskustvo sa Berčekom, s tim da je dečkić iz Novog Sada živ a devojci iz Beograda je pas uginuo kada je imao 15  meseci od hemoralgijske dijareje. Nikada nije od Berčeka dobila papire za psa. Ja imam Berčekovog psa koji je živ i zdrav ali su problem njegovi roditelji, koji su nestali. On je dao ostatak legla nekome u Jagodinu i taj ih je verovatno, greškom, pario u incestu. Nije znao šta i kako se održavaju i smrzli su se brzo po rođenju. On još ima jednu ženkicu koju pokušava da proda, čini mi se. To je tuga strašna i zločin.

I da niko rijec ne napise na ovom forumu, ovaj forum nece biti mjesto prepucavanja i obracanja kao u postovima koji su sakriveni, a po Pravilima Foruma koja su svima na uvid.

Na ovom forumu imate priliku da diskutujete normalno, konstruktivno, da razmjenjujete iskustva, imate priliku da otvorite vlastitu prezentaciju, imate priliku da postavite rezultate vasih pasa sa izlozbe, na vlastitoj temi, temi Komentari na prosle izlozbe i na pasminskoj temi (poput ove).

Na ovom forumu nemate i necete imati priliku da vrijedjate, omalovazavate i da razgovarate u neprijateljskom tonu. 

Posebno se ne tolerise takvo ophodjenje prema onima koji odrzavaju ovaj forum, a to su moderatori i administratori.

Ne odgovarajte na provokacije, prijavite post. Informacije koje  iznosite, potkrijepite dokazima, jer postovi na ovom forumu ostaju zabiljezeni kao svojevrsna enciklopedija (sto mnogima ne odgovara, no to je politika foruma odavno).

Hvala sto cete ispostovati ovo mjesto i Pravila Foruma

Sakriveni postovi ostaju na uvid admin/mod team-u

@TRADEWIND - ban godinu dana 

@sipinakci - izvolite se predstaviti. Hvala